کد مطلب: 59104
واشنگتن تايمز؛
پيام قايق هاي تندروي ايران به ترامپ
تاریخ انتشار : 1395/10/21 11:36:37
نمایش : 165
برخي از تحليل گران نيز بر اين باورند که چنين اقداماتي از سوي ايران، به نوعي پيام هاي پيشتازانه ايران به دولت جديد آمريکا خواهد بود و به گونه اي آنها ترامپ و تيم امنيتي آن را در روز اول ورودشان به کاخ سفيد، مورد آزمايش قرار داده اند.

به گزارش مشکات برين روزنامه آمريکايي واشنگتن تايمز در گزارشي با عنوان "افزايش تنش ها در زمينه ناو هاي جنگي در آستانه مراسم تحليف ترامپ" نوشت: ناو هاي جنگي آمريکا در منطقه حساس تنگه هرمز باز هم در روز دوشنبه چند شليک هشدار آميز به خاطر نزديک شدن قايق هاي ايراني در روز دوشنبه داشته و اين افزايش تنش هاي ميان تهران و واشنگتن در آب هاي منطقه درست درحاليست که تنها دو هفته به مراسم تحليف ترامپ باقيمانده است.

 

 

اين روزنامه آمريکايي افزود: سخنگوي پنتاگون نيز در اين باره اعلام کرده است که اقدامات ايران عليه ناوهاي آمريکايي نامطمئن و ناامن است و مي تواند خطرات بزرگ تري را نيز در پي داشته باشد. ترامپ نيز در سخنراني هاي گذشته خود با صراحت بيان کرده است که ارتش آمريکا بايد مواضع سخت تري را در قبال چنين رويدادهايي از خود نشان دهد.

 

 

واشنگتن تايمز افزود: اين اتفاق درست يک روز بعد از فوت هاشمي رفسنجاني رئيس جمهور پيشين ايران صورت گرفته است. سخنگوي کاخ سفيد نيز اين رفتار ايران را غير قابل قبول توصيف کرده است.

 

 

اين روزنامه در ادامه افزود: برخي از تحليل گران نيز بر اين باورند که چنين اقداماتي از سوي ايران، به نوعي پيام هاي پيشتازانه ايران به دولت جديد آمريکا خواهد بود و به گونه اي آنها ترامپ و تيم امنيتي آن را در روز اول ورودشان به کاخ سفيد، مورد آزمايش قرار داده اند که چطور مي خواهند با اين اقدامات ايران روبرو شوند.

گفتني است در يکسال اخير، تنش ميان ايران و آمريکا در آب هاي خليج فارس افزايش يافته است و اين بار به حدي  قايق هاي ايراني به ناوهاي آمريکايي نزديک شده اند که آنها مجبور شده اند، شليک هاي هشدار آميزي را انجام دهند.

 

 

واشنگتن تايمز افزود: گزينه مورد علاقه ترامپ در مبارزات انتخاباتي بود و او دائما موضوع توافق هسته اي با تهران را زير سوال برد. او همچنين با اشاره به افزايش تنش ها ميان ايران و آمريکا در خليج فارس با صراحت بيان کرده است که ناو هاي آمريکايي بايد قايق هاي ايراني را هدف قرار دهند.

 

اين روزنامه افزود: اکنون ترامپ تيم امنيتي خاصي را براي کابينه خود چيده است و حال بايد منتظر بود و اقدامات ترامپ را در قبال چنين حرکاتي ديد.

 

 

جام نيوز


انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن