کد مطلب: 59097
حمله سربازان بزک کرده رضاخان براي کشيدن روسري از سر مردم ايران
تاریخ انتشار : 1395/10/20 10:12:30
نمایش : 129
امروز در يک هجمه تمام عيار رسانه‌اي و تبليغاتي عده‌اي تلاش شان بر آن است تا در قالبي ديگر کشف حجاب را زنده کنند تا شايد با اين رويکرد تفکرات معنوي مردم را خدشه‌دار کرده و همان راه رضاخان را با شيوه‌اي جديد و بدون درگيري پيش بگيرند.

به گزارش مشکات برين، رضاخان اگر در سال 1314 اقدام به کشف حجاب کرد و معترضان را در مسجد گوهرشاد به گلوله بست، امروز در يک هجمه تمام عيار رسانه‌اي و تبليغاتي عده‌اي تلاششان بر آن است تا در قالبي ديگر کشف حجاب را زنده کنند تا شايد با اين رويکرد تفکرات معنوي مردم را خدشه‌دار کرده و همان راه رضاخان را با شيوه‌اي جديد و بدون درگيري پيش بگيرند.


هميشه جنگ با خونريزي و کشتار همراه نيست، جنگ همواره در صحنه کارزار و خط مقدم جبهه‌ها رخ نمي‌دهد و بايد باور داشت که در عصر جديد در جنگ‌ها نبايد منتظر شنيدن صداي توپ و حرکت تانک‌ها بود. گاهي دشمنان توان نبرد نظامي با کشوري را در خود نمي‌بينند، از عواقب حمله به کشوري وحشت و اضطراب دارند بر همين اساس به دنبال روش‌هايي جايگزين براي ضربه زدن با کمترين هزينه و بيشترين بهره‌وري هستند.

 

نمونه‌ي اين موضوع را مي‌توان در کشور ايران پس از جنگ تحميلي به نظاره نشست چرا که دشمن پس از تحميل هزينه‌هاي سنگين در ميدان نبرد سخت به دنبال برگرداندن آبروي از دست رفته‌ي خود بوده و هست.

 

پس با اين باور مي‌شود توقع داشت که دشمن بي کار نشسته است؟ آيا از دسيسه‌ها و توطئه‌هاي خود دست بردار خواهد بود؟

 

بر همگان واضح و مبرهن است که دشمنان هيچ‌گاه ساکت نخواهند نشست.

 

زماني‌که که دشمنان تا بن دندان مسلح، رزم و دلاوري‌هاي رزمندگان غيور ما را در صحنه‌هاي نبرد ديدند، به خود آمدند و دانستند که در عرصه‌ي نظامي راه به جايي نخواهند برد، بر همين اساس جنگ ادامه دارد؛ ديروز در مرزها و جبهه‌ها با سلاح‌هاي جنگي، امروز در خانه‌ها که تفکرات نسلي را در دست دارد.

 

آري، گاهي دشمن با کمترين هزينه، بزرگترين آسيب‌ها را وارد مي‌کند. مي‌کوشد تا فرهنگ غربي و ضد اسلامي‌اش را از دريچه‌هاي فرهنگي وارد خانه‌هاي ما کند.

 

شايد يکي از سياسي‌ترين موضوعات فرهنگي و اجتماعي که سال‌هاست در دستور کار اتاق فکرهاي غرب قرار گرفته مسئله حجاب و ترويج فرهنگ مقابله با حجاب و بست و گسترش مفاسد اجتماعي باشد که به دست برخي ناآگاهان و فريب خوردگان به محله اجرا گذاشته مي‌شود.

 

نگاهي به پروژه فضاي مجازي به‌عنوان تنها بستري که به دليل شفاف نبودن قوانين در آن بي مهابا مي‌توان تاخت يکي از نمونه‌هاي بارز جنگي است که در آن خبري از تير و ترکش نيست اما در حال گرفتن تلفات سنگيني از کشور است.

 

آيا تا کنون با خود اين سوال را مطرح کرده‌ايم که چرا تا اين لحظه با وجود اعمال تحريم‌هاي فلج کننده عليه کشور فضاي مجازي مورد تحريم واقع نشده است؟

 

پاسخ به اين سوال تنها يک کلمه مي‌تواند باشد و آن اينکه برنامه‌ريزان و سياست‌گذاران غربي در اين بخش توانسته‌اند به نقطه مطلب خود با توليد محتواي جهت‌دار که سرشار از شايعه و مبارزه با اصول ديني است دست يابند در حالي‌که ما در اين مبارزه همچنان گارد پايين را انتخاب کرده‌ايم و هنوز آن‌چنان که بايد زنگ‌هاي خطر در مقابل خانواده‌ها به صدا در نيامده است.

 

با تحليل بر محتواي ارائه شده در شبکه‌هاي اجتماعي مي‌توان به اين نکته دست يافت که دشمن فهميده است که فرزندان انقلابي از دل خانواده‌هاي متدين رشد کرده و پا به جامعه مي‌گذارند بر همين اساس فضاي مجازي فرصتي مناسب است براي ضربه زدن به آموزه‌هاي ديني يک خانواده.

 

رضاخان اگر در سال 1314 اقدام به کشف حجاب کرد و معترضان را در مسجد گوهرشاد به گلوله بست، امروز در يک هجمه تمام عيار رسانه‌اي و تبليغاتي عده‌اي تلاششان بر آن است تا در قالبي ديگر کشف حجاب را زنده کنند تا شايد با اين رويکرد تفکرات معنوي مردم را خدشه‌دار کرده و همان راه رضاخان را با شيوه‌اي جديد و بدون درگيري پيش بگيرند.

 

موضوعي که ما امروزه در بحث حجاب و عفاف به عنوان يک چالش جدي با آن رو به‌رو هستيم، بي‌تفاوت شدن افراد جامعه نسبت به امر حجاب و عفاف و مراقبت از آن است.

 

براستي بانوان ما را چه شده که امروز ديده شدن چهره شان، آن هم با آن آرايش و رنگ و لعاب امتياز محسوب مي‌شود و بدون هيچ منعي خصوصي‌ترين عکس هايشان را در معرض ديد عموم قرار مي دهند. در حالي که همين بانواني چند دهه پيش، براي حفظ حجاب بيشترين هزينه ها را پرداخت کرده بودند اما امروز تعدادي از همين بانوان به دليل هجمه گسترده فرهنگي؛ عزت و اقتدارشان را در به دست آوردن تعداد لايک و در معرض ديد عموم قرار گرفتن هايشان، مي‌بينند.

 

به راستي چرا برخي خانواده‌ها در برابر اين موضوع حساس تا اين حد بي درد شده‌اند؟

کشف حجاب در فضاي مجازي براي بيگانگان به نقطه اميدي براي غرب نشينان مبدل شده است و مي‌بنند در اين اتوبان يک طرفه هر چه گاز دهند هيچ دوربيني ياراي کنترل آنها را ندارد و هر روز بر طرفداران خود مي‌توانند بيافزايند.

 

بدون تعارف يکي از حربه‌هاي سياسي دشمن که در قالب فرهنگي و اجتماعي رخ‌نمايي کرده است مقوله بدحجابي و يا بي‌حجابي است که چند سال پيش با کمپيني به نام آزادي‌هاي يواشکي به اوج خود رسيد و پس از آن در سطح جامعه بسط يافت.

 

يقينا بد حجابي که از فضاي مجازي ديوانه‌وار رشد کرد و به سطح جامعه رسيد، نيازمند برخوردي جدي است همانگونه که بحث مبارزه با مفاسد اقتصادي مطرح است.

 

مگر قرآن کريم احياي امر به معروف و نهي از منکر را در زمره وظايف حکومت اسلامي قرار نداده و آيات قرآن همه مسلمانان را به امر به معروف و نهي از منکر فرا نخوانده است؟ در برابر اين تکليف ما چه کرده‌ايم که در پيشگاه خدا پاسخگو و مسوول نباشيم؟

 

شايد عده‌اي بگويند جامعه به قدري با مشکلات اقتصادي دست به گريبان است و خانواده‌ها به قدري مشکلات معيشتي دارند که ديگر چاره جويي براي رفع مشکلات فرهنگي در اولويت قرار نمي‌گيرد!!

 

بايد بدانيم و آگاه باشيم که اگر بر اين عقيده باشيم قطعا به نفع دشمنان قدم بر داشته‌ايم. دغدغه‌هاي اقتصادي و اشتغال و غيره نبايد ما را از اين وظيفه مهم باز دارد و مبارزه با مفاسد اقتصادي بايد با مقابله با مفاسد فرهنگي همراه باشد، کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي که با ساز و کار فرهنگي مستقيم ارتباط دارد بايد مسله فرهنگ ديني و عوامل ضد فرهنگ را جدي بگيرد، چرا که اگر فرهنگ اسلامي ضعيف شود و ارزش‌هاي ديني کم رنگ شود به مثل معروف «شتر را رها کرده و به مهار آن چسبيده‌ايم» خواهد بود.

 

اصل بنيادين انقلاب اسلامي که براي پابرجايي آن خون‌ها داده‌ايم ، فرهنگ اسلامي است و کليه نهادهاي فرهنگي و کليه دستگاه‌هاي اجرايي مسوول هستند، اگر ما برنامه و طرحي نداشته باشيم گناه ما خواهد بود که به وظيفه ديني و شرعي خود عمل نمي‌کنيم، همه بايد دست بدست يکديگر دهيم و در بازسازي فرهنگ جامعه گام برداريم و تکليف شرعي خود را به انجام برسانيم.

 

در سال‌هاي گذشته غرب و خصوصا رسانه‌هاي غربي با استفاده از حربه‌هاي مختلف تلاش کردند که آسيب‌هاي سنگينى را به باورها، ارزش‌ها و اعتقادات مردم به‌ويژه تغيير در ساختار خانواده و باورهاي زنان وارد کنند.

 

فرهنگ حجاب و عفاف، مانعى بزرگ و جدي در راه گسترش فساد در جوامع اسلامى به شمار مى‌آيد؛ و به اين دليل رسانه‌هاى نظام سلطه تلاش دارند تا به هر طريق ممکن اين فرهنگ را سست کرده و از فرهنگ خانوادگي در بين ايرانيان بربايند.

 

مخالفت و دشمنى رسانه‌هاى غربى با حجاب و عفاف زنان مسلمان تا به آنجا پيش رفته است که بر اساس ديالوگ از پيش طراحي شده در يک برنامه تلويزيوني؛ از يک خانم ايراني که در آن سوي مرزها به دنبال پناهندگي است دعوت مي‌شود تا کشف حجاب کند و با اين دستورالعمل پيغام خود را که ديکته شده دسيسه‌گران و عوامل پشت پرده است به گوش مخاطبان برساند، و عملا تنها به‌عنوان يک مهره در سناريوي کثيف زدن ريشه حجاب حضور پيدا کند.

 

تکرار چندباره اين موضوع در رسانه‌هاي آن سوي آب کار را به جايي مي‌رساند که برخي از بانوان نا آگاه که مخاطب اين برنامه‌ها هستند؛ دست به الگو برداري بزنند و پندها و آموزه هايشان که همانا مخالف با شعائر اسلامي است را در زندگي‌هاي خود ساري و جاري نمايند.

 

دشمن مي‌داند که کانون خانواده مهم‌ترين رکن در نظام اسلامي محسوب مي‌شود لذا اگر بتواند به آن نفوذ پيدا کنند مي‌تواند پروژه استحاله از درون را رقم بزند. اتاق فکر غرب با اشراف بر اين موضوع تمام تمرکز و توانايي‌هاي خود را معطوف اين کانون مقدس و مهم کرده است.

 

دشمن مي‌کوشد تا با سست کردن پايه‌هاي خانواده، فرهنگ بي بند و باري خود را با توليد محتواهايي که سرشار از خيانت و موارد جنسي است به ذهن مخاطب بمباران کند و نهايتا فکرها و ذهن‌ها را در فرسنگ‌ها آن طرف تر تحت مديريت خود قرار داده و آنان را به عروسک‌هاي خيمه شب بازي خود در مواجه با فرهنگ غني اسلامي تبديل کند.

 

با تغييرات ايجاد شده در دنياي تکنولوژي و بروز و ظهور شبکه‌هاي مجازي جنگ با فرهنگ شکلي نوين به خود گرفته است تا اينکه به دليل عدم آگاهي برخي از کاربران گوشي‌هاي تلفن همراه و اپليکيشن‌هاي موبايلي به زهر آلودترين ابزار دشمنان مبدل شده‌اند.

 

اين ابزارها که بدون فرهنگ‌سازي در اختيار حجم وسيعي از افراد جامعه قرار داده شده است از نظر کارکردي تفاوت چشم‌گيري با آن سوي مرزها دارد و به جرات مي‌توان اين سوال را مطرح کرد که  آيا ما هم همان استفاده را از اين امکانات مي‌کنيم که سازنده‌هاي آنان در کشورهايشان مي‌کنند؟/ دفاع پرس

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن