کد مطلب: 59091
سه راه آسان و سريع براي گرفتن طلاق! +عکس
تاریخ انتشار : 1395/10/19 09:15:56
نمایش : 178
در حاليکه آمار طلاق هر سال در کشور ما افزايش مي‌يابد و باعث بروز آسيب‌هاي اجتماعي معتدد در جامعه مي‌شود؛ يک موسسه حقوقي نسبتاً معروف، ۳ راه طلاق گرفتن سريع را بر روي پرتال اينترنتي خود آموزش داده است.

به گزارش مشکات برين، متاسفانه امروزه طلاق به يک راه ميانبر براي رهايي سريع از مشکلات زندگي تبديل شده است به طوري که بر اساس اعلام سازمان‌هاي مربوطه از جمله سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در سال 93 163 هزار و 228 فقره طلاق در کشور ثبت شده که اين رقم در سال 94 با يک درصد افزايش به 164 هزار و 912 فقره رسيده است.

 

در هفت ماهه سال 95 نيز طبق اعلام سازمان ثبت احوال، 102 هزار و 81 مورد طلاق در کشور ثبت شده که به نظر مي‌رسد در حالت خوش‌بينانه اگر تا پايان سال 94 شاهد افزايش اين پديده نباشيم، شاهد کاهش نيز نخواهيم بود که البته افزايش نيافتن طلاق و کنترل آن، اميدبخش است.

 

بر اساس اين گزارش، طبق آمارهاي موجود، امروزه از بين 20 خواسته حقوقي کشور، 7 تا 8 عنوان به عناوين دعاوي حوزه خانواده اختصاص دارد و اين يعني نهاد خانواده در کشور ما با اشکال مواجه است به گونه‌اي که ناهنجاري‌هاي اجتماعي به‌صورت مستقيم يا غيرمستقيم به کج‌کارکردي‌هاي نهاد خانواده مرتبط است و به‌جرأت مي‌توان گفت امروز مسئله‌اي در جامعه وجود ندارد که بي‌ارتباط با نهاد خانواده باشد.

 

در شرايطي که برخي مسئولان کشور معتقدند پديده طلاق در کشور ما در شرايط بحراني قرار گرفته و اين آسيب اجتماعي خود ريشه بروز آسيب‌هاي اجتماعي متعدد ديگري از جمله سرقت، اعتياد، خشونت و ... در جامعه است، برخي موسسه‌هاي حقوقي که طي سال‌هاي اخير رشدي قارچ‌گونه داشته‌اند، براي جذب چند مشتري بيشتر، گاها اصول اخلاقي را که از پايه‌هاي هر حرفه‌اي از جمله حرفه وکالت است، زير پاي مي‌گذارند.

 

از نمونه‌هاي اين موضوع، تبلغيات عجيب و غريبي است که يکي از موسسه‌هاي حقوقي براي معرفي خدمات خود در ارتباط با دعواي طلاق انجام داده است. اين موسسه حقوقي در تبليغ اين بخش از خدمات خود، « 3 راه براي طلاق گرفتن سريع» را به همراه مراحل و مدارک مورد نياز به مخاطبانش ارائه کرده است.

 

در تماسي که خبرنگار ما با يکي از مشاوران حقوقي اين موسسه داشت، او مدعي شد بهترين راه براي طلاق گرفتن، طلاق توافقي است که البته نيازمند توافق زوج و وزجه در مسائلي مانند مهريه، نفقه، اجرت‌المثل و حضانت فرزندان است. به گفته اين مشاور حقوقي، زوجين اگر طلاق توافقي را به وکلاي اين موسسه حقوقي واگذار کنند، طي يک تا دو هفته، فرايند آن انجام و حکم طلاق گرفته مي‌شود اما اگر زوجين بخواهند بدون وکيل وارد سير طلاق توافقي شوند، حدود دو ماه طول مي‌کشد.

 

مشاور حقوقي اين موسسه گفت که وکلاي‌شان قادر هستند طلاق به درخواست زوج را طي مدت زمان سه تا چهار ماه و طلاق به درخواست زوجه را طي مدت زمان يک تا يکسال  نيم به نتيجه برسانند.

 

بر اساس اين گزارش، هر چند کاهش طلاق تحت هر شرايطي مطلوب نيست و کاهش منطقي آن مدنظر است اما اين دست اقدامات برخي موسسه‌هاي حقوقي، ترويج و تشويق زوجين به مسئله و موضوعي است که شايد با مشاوره تخصصي قابل حل باشد.

 

به نظر مي‌رسد نظارت بر فعاليت موسسه‌هاي حقوقي که اين روزها صداي وکلا را هم در آورده، امري ضروري است و بايد ضمن ساماندهي موسسه‌هاي حقوقي بايد بر فعاليت آنها نيز نظارت شود و هر کسي که از راه رسيد، مجوز تأسيس موسسه حقوقي نداد آن هم افرادي که هيچ تخصصي و سررشته‌اي در مسائل حقوقي ندارند./ پارس

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن