کد مطلب: 59090
برنامه اي براي کنترل کودکان هنگام استفاده از فضاي مجازي
تاریخ انتشار : 1395/10/19 09:09:45
نمایش : 130
حفظ امنيت کودکان در فضاي مجازي و جلوگيري از سوء استفاده از آنها در شبکه هاي اجتماعي به مسئله اول بسياري از دولت ها تبديل شده است.

به گزارش مشکات برين، به تازگي در انگليس در اين باره گام هاي جالب برداشته شده است از جمله اين که براي محافظت بيشتر از کودکان مرتبط با اينترنت آنلاين و خطراتي که آنها را تهديد مي کند قوانين و سازوکارهاي حقوقي تازه تصويب شده و به مدارس و مراکز آموزشي ابلاغ مي شود.

 

بسياري از کودکان در حين استفاده از اينترنت آگاهي چنداني براي محافظت از خود در مقابل خطرات ناشي از فضاي مجازي ندارند و بايد آموزش هاي لازم را به زوي در مدارس ببينند.

 

قوانين جديد اتخاز شده مي تواند حريم خصوصي کودکان را بيشتر محافظت کند. از جمله تدابير قانوني اين است که براي اين دسته از کاربران يک بازرس ديجيتالي در نظر گرفته شده است.


" لانگ فيلد " از تيم پليس گفت: " کودکان با مطالعه  " شهروند ديجيتال " مي توانند به حقوق و آموزش هاي لازم در اين ارتباط دست يابند بر اين اساس يک پنل ديجيتالي خاص براي کودکان در نظر گرفته مي شود تا با خواندن شرايط و ضوابط درج شده بتوانند از حقوق خود محافظت کنند  اين پنل در مدارس به کودکان با رنج سني متفاوت آموزش داده خواهد شد تا در فضاي مجازي کمتر مورد سوء استفاده قرار بگيرند. "


وي خاطر نشان کرد: اينترنت فضاي بسيار جالب و جذابي و قوي است اما کودکان به شکل غير مسئولانه اي از آن استفاده مي کنند و با توجه به جرائم مرتبط با اين موضوع " بازرس ديجيتالي " به زودي به کمک کودکان خواهد آمد./ ايران آنلاين

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن