کد مطلب: 59086
رئيس بسيج جامعه زنان:
استخدام زنان در مشاغلي که کرامت آنها را زير سؤال مي‌برد مصداق خشونت است
تاریخ انتشار : 1395/10/18 09:18:41
نمایش : 155
رئيس بسيج جامعه زنان با بيان اينکه مسئولاني که‌ مي‌خواهند آثار خشونت عليه زنان را در جامعه از بين ببرند بهتر است ابتدا قانون‌هاي موجود در دفاع از حقوق زنان را اجرايي کنند، گفت: استخدام زنان در مشاغلي که کرامت آنها را زير سؤال مي‌برد مصداق خشونت عليه زنان است.
به گزارش مشکات برين مينو اصلاني در گفت‌و گو با فارس گفت: مصداق‌هاي خشونت انتزاعي نيست بلکه چيزهايي است که مردم مي‌بينند و با آنها درگير هستند و روزانه با آنها برخورد دارند وقتي براي تقويت و تحکيم بنيان خانواده سياست‌هاي خانواده ابلاغ مي‌شود متوليان در جهت تسريع براي اقدام آن کاري نمي‌کنند يا سازوکارهاي لازم فراهم نمي‌شود عيناً مصداق خشونت است چون حق کشور اسلامي ما است که خانواده‌ها مستحکم و در مسير تعالي قرار بگيرند.

 

 

وي ادامه داد: براي برون رفت از بحران جمعيت وقتي براي کمک به بانوان شاغل سياست‌هايي در نظر گرفته مي‌شود اما اجرايي نمي‌شود مانند افزايش مرخصي زايمان دقيقا مصداق همين بحث است. در واقع مصداق‌هاي خشونت چيزهايي است که فرآيند قانوني آنها طي شده و بايد اجرايي شود؛ اما تا کنون اجرايي نشده است.

 

 

رئيس بسيج جامعه زنان افزود: از اين مصداق‌ها زياد وجود دارد تحميل شغل‌هايي که متناسب با شرايط جسمي و روحي بانوان نيست و به کارگيري آنها در شغل‌هايي که شأن آنها نباشد و کرامت آنها را زير سؤال ببرد،مصداقي از خشونت است، در بخشي از پيام مقام معظم رهبري به کنگره شهداي زن ايشان فرمودند بزرگ‌ترين حقي که از زنان در فرهنگ غرب ضايع مي‌شود حق کرامت زن است، کرامت الهي که خداوند به زن عطا فرموده است در غرب زير پا گذاشته شده است.

اصلاني ادامه داد: يکي از مصداق‌هاي کرامت الهي اين است که زنان با آرامش خاطر به وظايف خود عمل کنند نه اينکه در شغل‌هاي سخت و زيان آور و با حقوق‌هاي کم مشغول کار شوند و ما شاهد اين باشيم که هم به لحاظ توان جسمي تحليل مي‌روند و هم به وظايف مهم و درجه يک خود نمي‌رسند، اينها مصداق‌هاي بارزي از خشونت عليه زنان است.

وي تصريح کرد: مسئولاني که مي‌خواهند از آثار و تبعات خشونت عليه زنان در جامعه بکاهند بهتر است ابتدا قوانين موجود در دفاع از حقوق زنان را اجرايي کنند قوانيني که سال‌ها از تصويب آنها مي‌گذرد اما هنوز اجرايي نشده است.

 

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن