کد مطلب: 59081
ماجراي قتل هاي هولناک تلگرامي در ايران/ چه حرمت هايي که هتک شد
تاریخ انتشار : 1395/10/16 06:02:50
نمایش : 181
شايد کسي نداند اما تلگرام علاوه بر جرايم هتک حيثيت عامل چندين قتل در کشور بوده است.

به گزارش مشکات برين، کمتر کسي را در ايران مي‌توان يافت که در گوشي تلفن همراهش تلگرام نصب نکرده باشد و از اين پيام‌رسان استفاده نکند.


 
استفاده از اين پيام‌رسان آسيب‌هايي همراه داشته است. اغفال و کلاهبرداري در اين پيام‌رسان مهم‌ترين جرايم چند ماه گذشته است. ماجرا به همين جا ختم نمي‌شود و در چند ماه گذشته تلگرام انگيزه‌اي براي قتل‌ها شده که اين هفته سراغ جنايت‌هاي تلگرامي رفتيم.

 

قتل پس از هک تلگرام مادر

هميشه تلگرام باعث قتل همسر نمي‌شود، گاهي هم باعث سوءظن فرزند به مادر مي‌شود. مانند پسري که بعد از هک تلگرام مادرش، مردي را کشت. پسر 18 ساله که پس از قتل با چاقويي خون‌آلود خود را به ماموران تسليم کرد در اعترافاتش گفت: مقتول در سوپرمارکت محلمان مشغول به کار بود و خيلي وقت است که او را مي‌شناختم تا اين که چندي پيش متوجه شدم او در تلگرام با مادرم در ارتباط است.


 
زماني‌ که از مادرم علت ارتباط با اين مرد را سوال کردم، مادرم به من گفت که اين جوان چندوقتي است که مزاحمش شده و در تلگرام برايش پيام مي‌فرستد، اما من با اين توضيحات مادرم قانع نشدم. ظهر روز حادثه من و مادرم در خانه بوديم. تلگرام مادرم را هک کرده و پيغام‌هاي مقتول را خواندم. از شدت عصبانيت چاقويي را برداشتم و در خانه را به روي مادرم قفل کردم و به سمت مغازه مقتول رفتم. زماني‌ که به آنجا رسيدم با او درگير شدم و با چاقو ضربه‌اي به پهلوي او زدم، البته قصد نداشتم او را بکشم، فقط قصد ترساندن مقتول را داشتم.»

 

پايان تلخ دوستي تلگرامي

قرار نيست تلگرام انگيزه قتل شود و گاهي دوستي‌هاي تلگرامي باعث قتل مي‌شود. مانند ماجراي سامان که در تلگرام با ساغر دوست شد. سامان به ساغر قول ازدواج داد و بعد از مدتي از اين تصميم منصرف شد. دختر جوان که از اين موضوع ناراحت بود، دست بردار نبود و سرانجام اصرارهايش جنايتي را رقم زد.


 
پسر جوان پس از دستگيري گفت: با ساغر در تلگرام دوست شدم و رابطه‌مان ادامه داشت تا اين که تصميم به ازدواج گرفتم و از ساغر خواستگاري کردم. بعد از خواستگاري رفتارش تغيير کرد و عصبي شد. ديگر رفتارش قابل تحمل نبود و سر هر موضوعي دعوا راه مي‌انداخت. به همين دليل به او گفتم پشيمان شده‌ام، اما او دست بردار نبود و يک روز عصباني شده و خفه‌اش کردم.

 

بخشش قاتل تلگرامي

زن عضو تلگرام شد، شوهرش او را کشت، اولياي دم او را بخشيدند. اين خلاصله زندگي مردي است که در آخرين روزهاي سال گذشته همسرش را در هفت چنار تهران کشت. مرد حالا پشيمان است، اما ديگر سودي ندارد. مرد ميانسال بعد از قتل فراري شد، اما بعد از يکماه خود را تسليم کرد.


 
او درباره انگيزه اش از قتل گفت: دو روز قبل از قتل متوجه شدم که همسرم عضو تلگرام شده است. او در گروه‌هايي حضور داشت که مردان غريبه هم بودند. اين موضوع آزارم مي‌داد. شب جنايت با هم صحبت کرديم و از او خواستم که تلگرام را پاک کند، قبول نکرد. درگير شديم و با چاقو دستش را زخمي کردم.


 
بعد با شال بستم. نيمه‌شب خواست به خانه مادرش برود که مانع شدم. بعد جوراب زنانه‌اي را دور گردنش پيچيد و تهديد به خودکشي کرد. عصباني شدم و دو طرف جوراب را گرفتم و کشيدم. وقتي به خودم آمدم او خفه شده بود. جسد را رها کرده و با پسرم تماس گرفتم و خواستم به مادرش سر بزند. مدتي فراري بودم تا اين که تصميم گرفتم خودم را تسليم کنم.

 

قتل همسرم به خاطر چت در تلگرام

گاهي شک به عضويت همسر در تلگرام و چت با مردان غريبه آن‌قدر زياد مي‌شود که مرد براي رهايي از يک تصميم آني مرتکب قتل مي‌شود مانند قتل زني در محله نازي‌آباد تهران. بر اساس پرونده، حدود ساعت 6 صبح 19 خرداد امسال پسر جواني با اوژانس تماس گرفت و از مجروح شدن مادرش با ضربات چاقو خبر داد.


 
به دنبال اين تماس ماموران به محل حادثه -نازي‌آباد - رفتند و با بدن نيمه‌جان زن ميانسال مواجه شدند. زن ميانسال به بيمارستان انتقال داده شد، اما شدت جراحات باعث شد تا زن ميانسال تسليم مرگ شود.دقايقي از قتل نيلوفر نگذشته بود که شوهر 50 ساله وي در کلانتري نازي‌آباد حاضر شد و خودش را عامل اين جنايت معرفي کرد.

 

وي گفت: نيلوفر دختر‌خاله‌ام بود، دو پسر و يک دختر دارم که فقط يکي از پسرانم مجرد است، خودم نيز بازنشسته آموزش و پرورش هستم. از حدود دو سال قبل متوجه حضور نيلوفر در کلاس‌هاي عرفان شدم و از همان زمان وي در کانال‌هاي مختلف تلگرامي عضو شده بود و چت مي‌کرد. شب‌ها داخل اتاق مي‌رفت و تا دير‌وقت در تلگرام بود؛ من نيلوفر را دوست داشتم، اما او با من بد‌رفتاري مي‌کرد و قصد داشت طلاق بگيرد.


 
فروردين امسال درخواست طلاق داد که به دادگاه نيز مراجعه کرديم، اما جدا نشديم. ديشب نيلوفر چت مي‌کرد. اين موضوع آزارم مي‌داد. زماني که مطمئن شدم نيلوفر و پسرم در خواب هستند، به آشپزخانه رفتم و چاقويي را برداشتم. بالاي سر همسرم حاضر شدم و تصميم گرفتم او را به قتل برسانم، اما در يک لحظه مردد شدم که او را بکشم يا خير.


 
در نهايت تصميم به قتل وي گرفتم و با چاقو ضربه‌اي به قلبش زدم که وي جيغ و داد کشيد و پسرم از خواب بلند شد در اين حين با چاقو چند ضربه ديگر به دست و شکم نيلوفر زدم و از خانه بيرون رفتم. در کوچه منتظر بودم تا اورژانس برسد که بعد از انتقال همسرم به بيمارستان به کلانتري رفتم و خودم را معرفي کردم.

 

اخراج مرگبار از گروه تلگرامي

بهمن ‌سال 94 هم درگيري دو پسر جوان بر سر اخراج از يک گروه تلگرامي، سرانجامي جز قتل نداشت. پسر 18 ‌ساله قرباني اين جنايت بود که با ضربات چاقو به قتل رسيد. پس از بررسي و تحقيقات مأموران از اهالي محل مشخص شد درگيري ميان دو پسر 18 و 22 ساله رخ داده است. قاتل 22 ساله در خانه‌شان در کردکوي شناسايي و قبل از اين‌که فرصت فرار پيدا کند، دستگير شد.


 
متهم در بازجويي‌ها گفت: من و مقتول و چند نفر از دوستانمان در يک گروه تلگرامي عضو بوديم. با هم اختلاف داشتيم و او مرا از گروه اخراج کرد. از اين کار عصباني شده و سراغ مديرگروه رفتم و با هم درگير شديم و او را کشتم. در يک لحظه عصباني شدم و به خاطر موضوعي ساده مرتکب قتل شدم./ ميزان

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن