کد مطلب: 59070
اين مُسکن هاي گياهي بدون عوارض اند
تاریخ انتشار : 1395/10/13 10:24:26
نمایش : 266
اسيدهاي چرب امگا3 براي کاهش طولاني‌مدت درد مناسب‌اند. زيرا بدن، اين اسيدهاي چرب را تجزيه کرده و آن‌ها را به ترکيبات ضدالتهابي تبديل مي‌کند.
به گزارش مشکات برين ورزشکاران دائماً براي کاهش درد از ايبوپروفن استفاده مي‌کنند. اما تنها ورزشکاران نيستند که از داروهاي ضدالتهاب استفاده مي‌کنند. در آمريکا بيش از 30 ميليون نفر براي درمان سردرد، گرفتگي عضلاني، صدمات و ورزشي و ... از داروهايي مانند ايبوپروفن، آسپيرين و ناپروکسن استفاده مي‌کنند.

علت اصلي درد، التهاب است. اين نوع داروها با استفاده از آنزيم‌هاي ضدالتهاب، درد را تسکين مي‌دهند. اما مشکل اين داروها عوارض جانبي است؛ مانند خونريزي معده، حمله قلبي، صدمه به کليه، سکته مغزي، عدم تعادل هورموني.مصرف اين داروها براي دوره‌هاي بيش از چند ماه توصيه نمي‌شود.

خوشبختانه مي‌توانيد درمان‌هاي طبيعي را امتحان کنيد. اين روش‌ها کاملاً امن و در کاهش درد و التهاب بسيار مؤثرند.

1. گل مينا و پوست درخت بيد سفيد

پوست درخت بيد حاويِ ساليسين است و براي درمان سردرد بسيار مؤثر است. ساليسين اثري شبيه به آسپرين دارد و به همان شيوه التهاب را کم مي‌کند. توصيه مي‌شود هر چهار ساعت حدود 120-240 ميلي‌گرم ساليسين مصرف شود. براي درمان درد در کودکان استفاده نشود. گل مينا نيز سردرد را کاهش مي‌دهد. رگ‌هاي مغز را آرام کرده و انقباض را از بين مي‌برد که خود عامل اصليِ ميگرن است. تحقيقات نشان داده 16 هفته درمان با گل مينا، تعداد حملات ميگرن را به کمتر از سه بار در ماه کاهش مي‌دهد. مزيت گل مينا اين است که علاوه بر درمان ميگرن‌ها موجود، از حملات جديد جلوگيري مي‌کند. توصيه مي‌شود هرروز 150 ميلي‌گرم مصرف شود.

2. کندر

گياه کندر دردهاي خفيف و مزمن را تسکين مي‌دهد. اين گياه توليد ترکيبات التهابي را کم مي‌کند. از فرمولي استاندارد براي تهيه دارو استفاده کنيد و روزانه 750 ميلي‌گرم در سه مرتبه مصرف کنيد.
 
 اين مُسکن هاي گياهي بدون عوارض اند

3. کورکومين

کورکومين ماده فعالي در زردچوبه است که التهاب را مهار کرده و توانايي بدن در مبارزه با التهاب‌ها را بهبود مي‌دهد. از نظر علمي ثابت‌شده که کورکومين درد مزمن را کاهش داده و مانع بيماري‌هاي قلبي، ديابت و آلزايمر مي‌شود. روزانه 500 ميلي‌گرم از اين ماده را در سه وعده مصرف کنيد. براي تأثير بهتر، توصيه مي‌شود کورکومين با بروملين مصرف شود. بروملين آنزيمي است که خواص ضدالتهابي دارد و در آناناس موجود است.

4. زنجبيل

زنجبيلِ معجزه‌آسا آنزيم‌هايي دارد که از توليد ترکيبات ضدالتهابي جلوگيري مي‌کند. گفته مي‌شود چاي، ادويه يا آب‌نبات‌هاي زنجبيلي تأثيري بر کاهش درد ندارند. اگر درد زيادي را تحمل مي‌کنيد، روزي دو گرم زنجبيل خالص بخوريد. اگر از بيماري‌هاي مزمن رنج مي‌بريد، روزانه يک گرم زنجبيل را در سه وعده (صبح، ظهر، شب) مصرف کنيد.

5. هميشه‌بهار کوهي (آرنيکا)

قرن‌هاست که از اين گياه براي خواص دارويي‌اش استفاده مي‌شود. از گل زرد گياه آرنيکا گرفته مي‌شود که در ناطق کوهستاني اروپا مي‌رويد. آرنيکا حاويِ سزکوييترپن لاکتون است که ايمني را بهبود داده و از التهاب جلوگيري مي‌کند. براي درمان آسيب‌هاي شديد، از ژل يا کرم آرنيکا حدود سه بار در روز استفاده کنيد.

6. امگا3

اسيدهاي چرب امگا3 براي کاهش طولاني‌مدت درد مناسب‌اند. زيرا بدن اين اسيدهاي چرب را تجزيه کرده و آن‌ها را به ترکيبات ضدالتهابي تبديل مي‌کند. امگا3 در بذرکتان، شاهدونه و ماهي‌هاي آب سرد (ماهي آزاد، ساردين، خال مخالي) وجود دارد. اما مي‌توانيد قرص‌هاي مکمل آن را نيز مصرف کنيد. براي سلامت کلي، روزانه 1500 ميلي‌گرم استفاده کنيد. اگر درد شديد داريد، روزي 3000 ميلي‌گرم استفاده کنيد.
 
 اين مُسکن هاي گياهي بدون عوارض اند

7. پنجه شيطان

نوعي ميوه بوميِ آفريقاست که تيغ‌هاي قلاب مانند دارد که ممکن است در پوست‌گير کنند و سبب ايجاد درد شوند. اما اگر به‌عنوان يک درمان طبيعي از آن استفاده کنيد، درد را کم مي‌کند و در تسکين کمردرد و کاهش ورم مفاصل بسيار مؤثر است. ترکيباتِ فعال در پنچه شيطان، خواص ضد درد قوي دارند. اين گياه را خشک کرده روزانه 400 ميلي‌گرم مصرف کنيد. افرادي که زخم معده دارند، قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

 انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن