کد مطلب: 59068
در نامه گروه جهادي دانشجويي صورت گرفت:
جناب فرهادي براي درک گورخواب ها به اردوهاي جهادي بيائيد
تاریخ انتشار : 1395/10/13 10:03:26
نمایش : 165
از شما، که با نامه خود نشان داديد دغدغه رفع محروميت پيدا کرده ايد، رسما دعوت مي کنيم در اردوهاي جهادي، جهت تسري اميد و انگيزه و نه سياه نمايي حضور يابيد.
به گزارش مشکات برين به نقل از روابط عمومي گروه جهادي شهيد وزوايي، در پي ابراز نگراني اصغر فرهادي از وضعيت گورخواب‌ها که در نامه‌اي به رئيس جمهور عنوان شد، گروه جهادي شهيد وزوايي بسيج دانشگاه صنعتي شريف از اين کارگردان دعوت کرد تا با حضور در اردوهاي جهادي، جهت تسري اميد و انگيزه و نه سياه نمايي، روايت‌گر تلاش بي منت دانشجويان و اقشار گوناگون مردم در اين اردوها براي دوستان ايراني و غيرايراني خود باشد و سهمي در رفع محروميت از اين سرزمين داشته باشد.

 

 در ابتداي اين نامه بيان شد: اين روزها، انتشار اخبار و گزارش‌هاي مرتبط با پديده‌ تلخ تازه‌اي که گريبان شهرمان را چسبيده، مسئولين را به فکر فرو برده و مردم را بهت‌زده کرده است. تصاوير دلخراش «گورخوابي» عده‌اي از مردم همين شهر و ديار، دل‌هايمان را لرزانده و اندوه را بر ما چيره کرده است. در اين ميان، واکنش سريع يکي از هنرمندان کشور، ما را بر آن داشت تا دست به قلم برده و نکاتي را يادآور شويم.

 

 در اين نامه خطاب به اصغر فرهادي ضمن دعوت از وي براي شرکت در اردوهاي جهادي اظهار شد: نامه‌ هوشمندانه و جالب‌توجه شما خطاب به رئيس جمهور درباره پديده شوم «گورخوابي» حاوي نکاتي مهم بود که لازم ديديم در تکميل آن‌ها، مسائلي را خدمت جنابعالي متذکر شويم. شما فرموده‌ايد «امروز سراسر وجودم شرم است و بعض». امروز سراسر وجود همه ما شرم و بغض است. ما شرمگينيم از اينکه چرا برخلاف تاکيدات صريح امام خميني و رهبر انقلاب، فکري به حال اين محرومين و دردمندان نکرده ايم و چرا مسئولين امر را بابت اهمال نسبت به مقوله «فقر» مورد پرسش جدي قرار نداده ايم.

 

 در اين نامه تاکيد شد: آقاي فرهادي؛ شما به رئيس جمهور نامه مي نويسيد و از حاکمان مي‌خواهيد با لباس مبدل به ميان مردم رفته و از وضع زندگي آنها آگاه شوند. چيزي که شما طلب کرده ايد در دولت فعلي عملاً بي سابقه است، اما در جمهوري اسلامي کم سابقه نيست. آنچه کم سابقه است همت و تلاش واقعي، و نه نمايشي هنرمندان براي رفع محروميت از مستضعفين است.

 

همچنين در بخشي از اين نامه بيان شد: آقاي فرهادي؛ ما دانشجويان سال‌هاست بخش قابل توجهي از تابستان و بعضاً نوروز و زمستان خود را صرف خدمت به محرومين مي کنيم و با شرکت در اردوهاي جهاديمي کوشيم باري هرچند کوچک را از روي دوش مردم رنج‌ديده برداريم. اين اردو‌ها در قالب‌هاي درون شهري و برون شهري و در زمينه هاي عمراني،فرهنگي،آموزشي و پزشکي تشکيل مي ‌شوند و منشا خيرات و برکات زيادي در کشور گشته اند.

 

 در اين نامه خاطرنشان شد: به اعتقاد ما اين گونه پويش‌ها و کوشش هاي جهادي است که راه علاج کشور از بحران فقر و آفت استضعاف است. بنابراين از شما که با نامه خود نشان داديد دغدغه رفع محروميت پيدا کرده‌ايد، رسماً دعوت مي‌کنيم تا با حضور در اردوهاي جهادي، جهت تسري اميد و انگيزه و نه سياه نمايي، روايت‌گر تلاش بي منت دانشجويان و اقشار گوناگون مردم در اين اردوها براي دوستان ايراني و غيرايراني خود باشيد و سهمي در رفع محروميت از اين سرزمين داشته باشيد.

 

 بسيج دانشجويي دانشگاه شريف در نامه خود خطاب به اصغر فرهادي تاکيد کرد: ماجراي «گورخواب‌ها» با نامه شما تا چند روز در صدر اخبار و زبان مسئولين جريان خواهد داشت، اما به زودي توسط همان‌ها که نامه شما را «لايک» کرده‌اند، فراموش خواهد شد. آقاي فرهادي اين شهر، شهر نويد داده شده و سرزمين آرمان ها نيست، اما يقيناً رسيدن به شهر آرمان‌ها، با همت و تلاش جمعي ما و انجام فعاليت هايي فراتر از نامه نگاري با مقصرين اصلي اين رنج و محروميت محقق خواهد شد. به اميد ديدار شما و همه هنرمندان کشور در اردوهاي جهادي.

 

همچنين در پايان اين نامه، تاريخ هاي  ٣ تا ١٢ بهمن، ٦ تا ١٣ فروردين، ٢٤ تير تا ٣ مرداد و پنج شنبه ها و جمعه ها منطقه ١٩ تهران به فرهادي براي حضور در اردو‌هاي جهادي گروه جهادي شهيد وزوايي دانشگاه شريف پيشنهاد داده شد.

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن