کد مطلب: 59057
سن ازدواج به مرز هشدار رسيده است
تاریخ انتشار : 1395/10/12 09:50:45
نمایش : 132
عضو هيئت علمي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي تصريح کرد: متاسفانه در حال حاضر افزايش سن ازدواج و تاخير در اين امر به مرز هشدار آميز و خطرناکي رسيده است.
به گزارش مشکات برين به نقل از حوزه، حجت الاسلام و المسلمين محمد حسين پورياني با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: آمارهاي موجود در اين باره و اين که اعلام مي شود در حال حاضر ميليون ها دختر و پسر ايراني در سن ازدواج و يا فراتر از آن هستند، بايد مورد بررسي و تحليل دقيق قرار گيرد و با نگاه کارشناسانه و آسيب شناسانه راهکارهاي متناسب با آن مطرح و ارايه شود.
وي با اشاره به اين که تاخير در سن ازدواج نشانه اي است مبني بر اين که متاسفانه معضلات اجتماعي و فرهنگي در جامعه افزايش يافته است، گفت: يکي از عواملي که باعث بروز و ظهور اين مشکلات شده، خود فضاي مجازي است؛ البته ما بايد از همين فضاي مجازي فرصت سازي کرده و از آن براي مقابله با معضلات اجتماعي و فرهنگي استفاده مطلوبي کنيم.
 
عضو انجمن مطالعات اجتماعي حوزه علميه قم همچنين با تاکيد بر اين که به خصوص حوزويان بايد با نگاه علمي و اجتماعي وارد مقولات نوين همچون فضاي مجازي شده و به بررسي فرصت ها و تهديدات آن بپردازند، افزود: در حال حاضر فضاي مجازي نه فقط بر روي فرد و روحيات و خلق و خوي او بلکه بر فرهنگ عمومي جامعه تاثير بسزايي گذاشته و لذا نخبگان حوزه و دانشگاه بايد ابعاد و جوانب آن را مورد توجه و کار کارشناسي خود قرار دهند.
 
وي بيان داشت: گذشته از نگاه دقيق و علمي به عواملي همچون فضاي مجازي که در ايجاد برخي معضلات اجتماعي موثر بوده ما بايد در يک فرآيند هم افزايي، دغدغه مندانه اولاً مباحث فرهنگي و اجتماعي را بشناسيم و بعد برايش متناسب با شرايط روز، نسخه کاربردي ارايه دهيم.


انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن