کد مطلب: 59056
مسکن قوي گياهي را بشناسيم
تاریخ انتشار : 1395/10/11 12:11:38
نمایش : 186
مسکن ها با استفاده از آنزيم هاي ضد التهاب درد را تسکين مي دهند.درست است که استفاده از اين داروها درد شما را آرام ميکند اما مي تواند عوارض جانبي براي شما به همراه داشته باشد.
به گزارش مشکات برين علت اصلي درد التهاب است.اکثر افراد در مواقعي که دچار درد مي شوند به استفاده از مسکن هاي قوي روي مي آورند.مسکن ها با استفاده از آنزيم هاي ضد التهاب درد را تسکين مي دهند.درست است که استفاده از اين داروها درد شما را آرام ميکند اما مي تواند عوارض جانبي براي شما به همراه داشته باشد.از جمله اين عوارض مي توان به خونريزي معده، حمله قلبي، صدمه به کليه، سکته مغزي، عدم تعادل هورموني اشاره کرد.خوشبختانه داروهاي گياهي براي کاهش التهاب و درد به کمک ما مي آيند.اين روش‌ها کاملاً امن هستند و در کاهش درد و التهاب بسيار مؤثرند.در اين مطلب قصد داريم شما را با اين مسکن هاي گياهي آشنا نماييم.

۱٫ گل مينا و پوست درخت بيد سفيد

پوست درخت بيد حاويِ ساليسين است و براي درمان سردرد بسيار مؤثر است. ساليسين اثري شبيه به آسپرين دارد و به همان شيوه التهاب را کم مي‌کند. توصيه مي‌شود هر چهار ساعت حدود ۱۲۰-۲۴۰ ميلي‌گرم ساليسين مصرف شود. براي درمان درد در کودکان استفاده نشود. گل مينا نيز سردرد را کاهش مي‌دهد. رگ‌هاي مغز را آرام کرده و انقباض را از بين مي‌برد که خود عامل اصليِ ميگرن است. تحقيقات نشان داده ۱۶ هفته درمان با گل مينا، تعداد حملات ميگرن را به کمتر از سه بار در ماه کاهش مي‌دهد. مزيت گل مينا اين است که علاوه بر درمان ميگرن‌ها موجود، از حملات جديد جلوگيري مي‌کند. توصيه مي‌شود هرروز ۱۵۰ ميلي‌گرم مصرف شود.

۲٫ کندر

گياه کندر دردهاي خفيف و مزمن را تسکين مي‌دهد. اين گياه توليد ترکيبات التهابي را کم مي‌کند. از فرمولي استاندارد براي تهيه دارو استفاده کنيد و روزانه ۷۵۰ ميلي‌گرم در سه مرتبه مصرف کنيد.

۳٫ کورکومين

کورکومين ماده فعالي در زردچوبه است که التهاب را مهار کرده و توانايي بدن در مبارزه با التهاب‌ها را بهبود مي‌دهد. از نظر علمي ثابت‌شده که کورکومين درد مزمن را کاهش داده و مانع بيماري‌هاي قلبي، ديابت و آلزايمر مي‌شود. روزانه ۵۰۰ ميلي‌گرم از اين ماده را در سه وعده مصرف کنيد. براي تأثير بهتر، توصيه مي‌شود کورکومين با بروملين مصرف شود. بروملين آنزيمي است که خواص ضدالتهابي دارد و در آناناس موجود است.

۴٫ زنجبيل

زنجبيلِ معجزه‌آسا آنزيم‌هايي دارد که از توليد ترکيبات ضدالتهابي جلوگيري مي‌کند. گفته مي‌شود چاي، ادويه يا آب‌نبات‌هاي زنجبيلي تأثيري بر کاهش درد ندارند. اگر درد زيادي را تحمل مي‌کنيد، روزي دو گرم زنجبيل خالص بخوريد. اگر از بيماري‌هاي مزمن رنج مي‌بريد، روزانه يک گرم زنجبيل را در سه وعده (صبح، ظهر، شب) مصرف کنيد.

۵٫ هميشه‌بهار کوهي (آرنيکا)

قرن‌هاست که از اين گياه براي خواص دارويي‌اش استفاده مي‌شود. از گل زرد گياه آرنيکا گرفته مي‌شود که در ناطق کوهستاني اروپا مي‌رويد. آرنيکا حاويِ سزکوييترپن لاکتون است که ايمني را بهبود داده و از التهاب جلوگيري مي‌کند. براي درمان آسيب‌هاي شديد، از ژل يا کرم آرنيکا حدود سه بار در روز استفاده کنيد.

۶٫ امگا ۳

اسيدهاي چرب امگا۳ براي کاهش طولاني‌مدت درد مناسب‌اند. زيرا بدن اين اسيدهاي چرب را تجزيه کرده و آن‌ها را به ترکيبات ضدالتهابي تبديل مي‌کند. امگا۳ در بذرکتان، شاهدونه و ماهي‌هاي آب سرد (ماهي آزاد، ساردين، خال مخالي) وجود دارد. اما مي‌توانيد قرص‌هاي مکمل آن را نيز مصرف کنيد. براي سلامت کلي، روزانه ۱۵۰۰ ميلي‌گرم استفاده کنيد. اگر درد شديد داريد، روزي ۳۰۰۰ ميلي‌گرم استفاده کنيد.

۷٫ پنجه شيطان

نوعي ميوه بوميِ آفريقاست که تيغ‌هاي قلاب مانند دارد که ممکن است در پوست‌گير کنند و سبب ايجاد درد شوند. اما اگر به‌عنوان يک درمان طبيعي از آن استفاده کنيد، درد را کم مي‌کند و در تسکين کمردرد و کاهش ورم مفاصل بسيار مؤثر است. ترکيباتِ فعال در پنچه شيطان، خواص ضد درد قوي دارند. اين گياه را خشک کرده روزانه ۴۰۰ ميلي‌گرم مصرف کنيد. افرادي که زخم معده دارند، قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن