کد مطلب: 59054
فيلتر کردن شبکه‌هاي اجتماعي امري موقتي است
تاریخ انتشار : 1395/10/11 11:34:55
نمایش : 122
آقاي مطهري گفته است اين که بخواهيم همه رسانه‌ها را ممنوع کنيم و مردم فقط از يک کانال و رسانه اطلاعات دريافت کنند همان روش حکومت‌هاي کمونيستي است.
به گزارش مشکات برين به نقل از وب سايت بي بي سي، علي مطهري، نايب‌رئيس مجلس شوراي اسلامي گفته است ادامه فيلترينگ شبکه‌هاي اجتماعي مانند توييتر و فيسبوک و قانون ممنوعيت ماهواره مواردي هستند که مي‌توانند از نو بررسي شوند.

 

آقاي مطهري گفته است فيلتر کردن شبکه‌هاي اجتماعي امري موقتي است.

 

علي مطهري، نماينده مردم تهران در مجلس گفته است فيلترينگ شبکه‌هاي اجتماعي پس از حوادث انتخابات سال ۱۳۸۸ روي داد و به گفته او، چنين تصميمي "براي همان دوره است و ديگر مشکلي براي استفاده از اين شبکه‌ها وجود ندارد."

 

نايب‌رئيس مجلس ايران گفته است که دفتر آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر ايران و شماري از اعضاي دولت و سياستمداران در اين شبکه‌ها عضويت دارند.

 

آقاي مطهري در باره اظهارنظر مقام‌هاي قضايي ايران که گفته‌اند فيلترينگ توييتر "به هيچ وجه" برداشته نمي‌شود، گفت: مقام‌هاي قضايي نمي‌توانند ممنوعيت اين شبکه‌ها را اعلام کنند و کارگروه تعيين مصاديق جرايم رايانه‌اي، نهاد رسيدگي‌کننده به اين مساله است و اگر آنها فيلترينگ را بردارند، قوع قضائيه نمي‌تواند مانع شود.

 

نايب‌رئيس مجلس ايران گفته است صدور احکام فيلترينگ و ممنوع کردن ماهواره بر اساس شرايط خاص بوده و اکنون اين شرايط از بين رفته و بايد بازنگري شوند.

 

آقاي مطهري گفته است "اين که بخواهيم همه رسانه‌ها را ممنوع کنيم و مردم فقط از يک کانال و رسانه اطلاعات دريافت کنند همان روش حکومت‌هاي کمونيستي است که مردم فقط از يک راديوي تک موج اطلاعات دريافت مي‌کردند و ديديم که نتوانستند آن ساختار را حفظ کنند."

 

به نوشته وب سايت بي بي سي، قانون ممنوعيت استفاده از تجهيزات دريافت ماهواره اي در سال ۱۳۷۳ در مجلس تصويب شد و بر اساس آن استفاده و نگهداري تجهيزات ماهواره ممنوع است.

 

آقاي مطهري  بر راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات و شبکه‌هاي اجتماعي داخلي نيز تاکيد کرده و گفته است راه‌اندازي چنين شبکه‌هايي باعث مي‌شود "مردم به شبکه هاي اجتماعي خارجي مراجعه نکنند يا کمتر مراجعه کنند."


انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن