کد مطلب: 59051
اثرات مخرب هورمون‌هاي مردانه در زنان
تاریخ انتشار : 1395/10/11 10:49:03
نمایش : 250
متخصص بيماري‌هاي داخلي و غدد با اشاره به اينکه چاقي در زنان سبب ايجاد هورمون تستوسترون در آنها مي‌شود، گفت: برخي از مشکلات افزايش هورمون مردانه در زنان دائمي بوده و غير قابل برگشت است.

به گزارش مشکات برين مهران زمان زاده در ارتباط با مشکل بالا رفتن سطح هورمون هاي مردانه در زنان اظهارداشت: يکي از اختلالات مهم غدد در مورد زنان، بالا رفتن ميزان هورمون هاي مردانه در بدن آنها است که مشکلات بزرگي را براي آن‌ها به همراه مي‌آورد.

 
وي افزود: زماني‌که بافت‌هاي چربي موجود در بدن خانم ها انباشته شود، اين چربي‌ها مي‌تواند هورمون‌هاي زنانه را تحت تأثير قرار داده و آن‌ها را به هورمون‌هاي قوي بدل سازند؛ به طوري‌که آندروستنديون و دي هيدرواپي آندرسترون در بافت‌هاي چربي تبديل به تستوسترون مي‌شوند.
 
اين متخصص بيماري‌هاي داخلي و غدد گفت: زناني که بافت چربي زيادي دارند، بايد نگران ناهنجاري‌هاي هورموني باشند چراکه امکان افزايش تستوسترون در آنها بالاست.
 
زمان زاده در ارتباط با اثرات مخرب هورمون‌هاي مردانه در بدن زنان گفت: طبق نظر متخصص غدد، يکي از مهم‌ترين عارضه‌هاي بالا رفتن سطح هورمون هاي مردانه در بدن زنان، رشد موهاي زائد در  بدن است.
 
وي خاطرنشان کرد: در برخي موارد اين هورمون مردانه باعث بروز خصايص مردانه هنگام بلوغ شده و ويژگي‌هاي جنسي دختران را تحت تاثير قرار مي دهد.همچنين ريزش موهاي سر نيز از جمله عوارض مخرب افزايش اين هورمون ها در بدن زنان است.
 
متخصص بيماري‌هاي داخلي و غدد ه ضمن تأکيد بر استفاده از تغذيه سالم و ورزش گفت: برخي از مشکلات  افزايش هورمون مردانه در زنان دائمي بوده و غير قابل برگشت است.
منبع: فارس

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن