کد مطلب: 59050
وضع طلاق در کشور نامطلوب است
تاریخ انتشار : 1395/10/11 10:43:54
نمایش : 138
مرجع تقليد شيعيان با بيان اينکه وضع طلاق در کشور نامطلوب است، گفت: بايد روزبه‌روز بر ميزان ازدواج‌ها افزوده‌شده و از ميزان طلاق کاسته شود.
به گزارش مشکات برين آيت‌الله سيد محمدعلي علوي گرگاني در ديدار با مسئولان ثبت‌احوال استان قم، با اشاره به تأکيد اسلام مبني بر فرزند آوري اظهار داشت: در اسلام به کثرت افراد و افزايش ميزان زاد و ولد سفارش شده است.

وي با بيان اينکه آيه يک سوره نساء به همين دستور اشاره دارد، افزود: در اين آيه آمده است، که اي مردم، از پروردگار خود بترسيد، خدايي که همه شمارا از يک‌تن آفريده و جفتتان را نيز از همان خلق کرده است، و از آن دو تن نيز خلقي بسيار در اطراف عالم از مرد و زن پراکنده است.

مرجع تقليد شيعيان با تأکيد بر اينکه اسلام بر کثرت زنان و مردان سفارش دارد، عنوان کرد: بر اساس روايات، پيامبر اکرم(ص) با ازدواج و فرزند آوري موافق است و هر فرزند مسلمان حتي جنين سقط شده را مايه مباهات مي‌دانستند.

وي خاطرنشان کرد: به اين دليل که ما پيرو مکتب اهل‌بيت(ع) هستيم بايد نسل را زياد کرده و تکثير يابيم، درحالي‌که اهل سنت بيشتر به اين مقوله اهتمام دارد، زيرا کثرت شيعيان از منظر ديني، حکومتي و نيز تعداد نمايندگان در مجلس شوراي اسلامي اهميت ويژه‌اي دارد.

استاد برجسته حوزه علميه با اشاره به‌ضرورت وجود ۴ فرزند در هر خانواده گفت: بايد تعداد فرزندان در هر خانواده افزايش يابد و خانم‌ها به اين مسئوليتي که بر دوش آن‌ها گذاشته‌شده، بيشتر توجه کنند، و همانند گذشته کثرت فرزندان جز افتخارات محسوب شود.

وي با اشاره به تأثيرپذيري روزافزون مردم نسبت به فرهنگ غرب، گفت: زماني سياست غرب مبني بر تعداد کم ‌فرزندان بود، درحالي‌که امروزه سياست آن‌ها افزايش فرزند آوري است و جوايزي براي فرزندان بيشتر در نظر گرفته مي‌شود، اما مردم کشور ما همچنان بر سياست گذشته غربي‌ها اهتمام دارند.

آيت‌الله علوي گرگاني بابيان اينکه نيروي جوان جامعه عامل دفاع در برابر دشمن است، اظهار داشت: اگر به موضوع فرزند آوري توجه نشود، چگونه مي‌توان در برابر دشمن جنگيد و از ايران اسلامي دفاع کرد.

وي بابيان اينکه وضع طلاق در کشور نامطلوب است، ادامه داد: بايد روزبه‌روز بر ميزان ازدواج‌ها افزوده‌شده و از ميزان طلاق کاسته شود، که نيازمند انجام اقدامات گسترده‌اي در اين  زمينه است.

 
منبع: تسنيم

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن