کد مطلب: 59036
تدابير طب سنتي در فصل زمستان
تاریخ انتشار : 1395/10/08 11:51:07
نمایش : 226
يک متخصص طب سنتي گفت: نخستين قدم براي سلامتي در فصل زمستان، پرهيز از مصرف سرديها چه به صورت خوردني و چه به صورت موضعي است و بايد از مصرف خوردني‌ها و نوشيدني‌هاي سرد از جمله مصرف لبنيات و ميوه‌هاي ترش و آبکي پرهيز کرد.
به گزارش مشکات برين، سيد مهدي غضنفري در مورد تدابير طب سنتي در مورد فصل زمستان اظهار کرد: هر فصلي داراي مزاجي است، مزاج فصل زمستان سرد و تر است بنابراين سردي و تري در اين فصل بيشتر مي‌شود؛ به اين ترتيب اکثر افراد و به خصوص افراد داراي مزاج سرد و تر بايد تدابير فصل زمستان و مخصوصاً تدابير غذايي مربوطه به آن را رعايت کنند.

 

وي افزود: هميشه قدم اول براي حفظ سلامت پرهيز است و نه خوردن؛ پرهيز از خوردنيها و نوشيدنيهاي توليد‌کننده خلط بلغم (سرد و تر) شامل آب (مخصوصاً آب سرد و به ويژه آب يخ)، لبنيات مخصوصاً دوغ و ماست، آشها و سوپهاي خيلي لعابدار که محتويات غذايي زيادي ندارند.

غضنفري در مورد ديگر خوارکيهايي که از مصرف آنها در فصل زمستان بايد پرهيز کرد، يادآور شد: مسلماً منظور همه انواع آش مثلا آش حليم يا شله‌ قلم‌کار نيست زيرا اين موارد داراي گوشت و بلغور گندم فراوان بوده و غذاي کاملي  به حساب مي‌آيند؛ مقصود غذاها و سوپهاي آبکي داراي سبزيجات و لعابدار (مثل سيراب شيردان) است.

اين متخصص طب سنتي ادامه داد: همچنين مي‌توان به ميوه‌‌هاي ترش و آبکي (مرکبات، هندوانه) و در کل طعمهاي ترش و بي‌مزه (بدون طعم خاص) و نيز غذاهاي مانده و فريز شده که عمدتاً غذاهاي با غلبه سردي و تري مولد بلغم هستند، سس‌ها به خصوص سس ماينوز و موادي مانند کاهو، خيار و بيشتر غذاهاي خام و خام‌خواري اشاره کرد.

وي در مورد خوارکيهايي که مصرف آنها در اين فصل براي بدن مفيد است، خاطرنشان کرد: در کل از موادي که طبع آنها رو به گرمي هستند بايد استفاده کرد البته بايد مزاج را هم در نظر گرفت؛ براي مثال افرادي که داراي حرارت زياد هستند حتي در زمستان هم ممکن است نياز باشد از گرميها پرهيز کرده و به مصرف خنکيها روي بياورند اما بهتر است اين افراد از غذاهاي گرم کباب شده، پخته، بو داده يا تفت داده شده و تا حدي سرخ کرده استفاده کنند.

غضنفري در مورد تدابير ديگر طب سنتي در اين فصل تاکيد کرد: در فصل زمستان هضم انسان قويتر کار مي‌کند، زيرا حرارت از سطح به داخل بدن معطوف بوده و سيستم گوارش گرم و قوي است براي مثال با توجه به اين مورد مصرف غذاهايي همچون حليم، کبابها مثل کباب گوشتهاي قرمز از قبيل چنجه، کباب برگ ياکوبيده و دل مرغ، آبگوشت همراه با کمي پودر زيره سياه با چند تکه سيب درختي يا به مفيد است البته نفخ نخود بايد گرفته شده باشد.

وي ادامه داد: همچنين استفاده بيشتر از گوشتهاي با طبع گرمتر مثل گوشت پرندگاني چون کبک، بلدرچين و جوجه مرغ يا گوشت شتر، چاشني‌هاي رو به گرمي مثل دارچين، زعفران، زيره، آويشن، مرزه، فلفل و درکل ادويه‌ها و قدري نمک در اين فصل توصيه مي‌شود.

اين متخصص طب سنتي در مورد ديگر خوارکيهاي مفيد براي فصل سرد سال گفت: مصرف تخم‌ پرندگان همچون مرغ، بلدرچين، کبوتر و يا نوشيدني‌هاي گرم، گرم مزاج مثل چاي حاوي هل، زنجفيل، چاي زعفران، چاي دارچين نيز مفيد است، پس بايد سعي شود از خوردنيها و نوشيدنيهاي گرم بالفعل (گرما و داغي ظاهري) و بالقوه (مزاج گرم) استفاده شود تا نهايت گرمي مناسب و کافي در اين فصل به بدن برسد.

وي در مورد پيشگريهاي لازم در فصل زمستان و بيماريهاي اين فصل يادآور شد: در اين فصل بيماريهايي مثل سرماخوردگي، زکام يا خلط ته حلق بيشتر است و مصرف کمتر مواد با مزاج سرد به رفع کردن اين مشکلات کمک مي‌کند، به خصوص در شبهاي سرد زمستان بايد در مصرف سرديجات بيشتر احتياط کرد؛ خلط و ترشحات ته حلق به سيستم تنفسي يا گوارش ريزش کرده و در طولاني مدت و آن را  آسيب مي زند براي مثال منجر به بيمارهايي همانند برونشيت، آسم، آلرژي، سرفه هاي مکرر، التهاب يا زخم معده و دوازدهه، نفخ و رفلاکس مي شوند.

غضنفري در مورد لزوم فعاليت بدني و ورزش مستمر در فصل زمستان تاکيد کرد: در اين فصل بايد فعاليتهاي بدني و ورزش بيشتر شود و انسان خود را از قرار گرفتن در مقابل باد و سرماي مستقيم مصون بدارد و اقداماتي مثل خونگيري و حجامت را انجام ندهد مگر در صورت نياز زياد با تجويز پزشک چون اين کار سبب سردتر شدن بدن خواهد شد.

 
منبع: تسنيم

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن