کد مطلب: 59033
منشأ آرايش هاي غليظ و پوشش هاي نامتعارف؛
زنان از نقش هاي حقيقي خود خارج شده اند/برون ريزي افراطي ريشه در ناکامي هاي فردي دارد
تاریخ انتشار : 1395/10/08 11:15:44
نمایش : 184
يک روانشناس گفت: امروزه زنان در دنيا به دلايل مختلف از پيام هاي ذاتي شان يعني عامل سکونت و آرامش دادن و يک وجه زيبايي شناختي در فضاي خانه، خارج شده و به برون ريزي افراطي رو آورده اند.
به گزارش مشکات برين فاطمه احتسابي کارشناس ارشد روانشاسي در گفتگو با گوهرشادنيوز، با بيان اينکه گرايش زن به سمت زيبا بودن يک جريان فکري است، افزود: منتها آن زماني که از حوزه عفت خارج شده و جنبه تظاهر و بروز رفتار هاي بيمار گونه را پيدا مي کند از مسير اصلي خارج مي شود.

 

اين روانشناس با بيان اينکه امروزه زنان در دنيا از پيام هاي ذاتي شان يعني عامل سکونت، آرامش دادن و يک وجه زيبا شناختي در فضاي خانه، خارج مي شوند، اظهار داشت: در واقع اين نياز ذاتي تبديل به يک برون ريزي افراطي شده است که ريشه در ناکامي هاي افراد دارد.

 

احتسابي در ادامه تصريح کرد: به عنوان مثال خشم يک هجيان دفاعي است ولي وقتي از حوزه اعتدلي اش خارج شود تبديل به يک ابزار آسيب زا شده که هم به خود فرد و هم طرف مقابل آسيب مي زند.

 

وي با اشاره به اينکه مسأله آرايش خانم ها يک هيجان خوب و احساس زيبا شناختي است، اذعان داشت: افراد (خانم ها يا آقايان فرقي نمي کند) با روي آروردن به يکسري زينت هاي افراطي در واقع به دنبال سرپوش گذاشتن بر مجموعه ناکامي هايشان در طول زندگي هستند.

 

اين روانشناس با بيان اين مطلب که متأسفانه آقايان هم متنابه از اين موضوع هستند، افزود: وقتي افراد تصوير ذهني شان از خود واقعي شان متضاد و متناقض باشد براي هماهنگ کردن اين ناهماهنگي از يک سري از ابزارهاي بيروني استفاده مي کند که روي آوردن به آرايش هاي غليظ و پوشش هاي نامتعارف يکي از آنهاست.

 

احتسابي در ادامه بيان داشت: کساني که به سمت جراحي هاي زيبايي مي روند معمولاً تصويرشان از خودشان مغاير با آن چيزي است که در ذهنشان شکل گرفته است به همين دليل به دنبالند تا از اين طريق به تصوير پيش ساخته ايده آلي شان برسند.

 

وي اصلاح تصوير ذهني افراد را از خوشان را اولين گام در درمان اين بيماري رواني دانست و اظهار داشت: تا زماني که اين جريان اتفاق رخ ندهد نه تنها اين مشکل برطرف نشده بلکه روز به روز بر آمار چنين بيماراني افزوده خواهد شد.

 

اين روانشناس برخورداري افراد از تيپ هاي شخصيتي متفاوت را علت ديگر گرايش برخي به سمت آرايش هاي زننده و يا جراحي هاي بي حد و مرز زيبايي دانست و تصريح کرد: شخصيت هاي اقتدار گرا به دنبال امتياز هاي ويژه هستند تا بتوانند به گونه اي اقتدار و تسلط شان را به ديگران ابراز کنند در همين راستا تعدادي از خانم ها نيز با اين تيپ شخصيتي از طريق زيبا شدن هاي افراطي به دنبال اغناء احساس اقتدار گرايي خودشان هستند.

 

احتسابي ادامه داد: اين عده به دنبال يک من ورم کرده هستند تا بتوانند خودشان را از طريق صورت زيبا، اندام زيبا و پوشش متفاوت به رخ سايرين بکشند.

 

وي نقش تبليغات را در گرايش خانم ها ته سمت آرايش ها و پوشش هاي نامتعارف و همچنين عمل هاي زيبايي بسيار با اهميت توصيف کرد و اذعان داشت: کنار همه نياز ها رواني که در خانم ها براي ديده شدن وجود دارد بايد پا را فراتر گذاشت و از رسانه ها در تبليغ اساندار هاي زيبايي غافل شد.

 

 

احتسابي در ادامه گفت: وقتي در استاندارد هاي جهاني شاخصه هاي يک زن مدرن سطي نگري معرفي مي شود نا خود آگاه آن عده اي که قدري روان به هم ريخته اي دارند تحت تأثير آنها قرار مي گيرند.

 

وي در پايان با تأکيد بر اينکه نبايد از نقش چشم و هم چشمي در فراواني اين گرايشات غافل شد، اظهار داشت: به قدري آرايش هاي زننده، پوشش هاي نامتعارف و عمل هاي متعدد زيبايي زياد شده که افراد در ربودن گوي سبقت براي عقب نماندن از اين قافله دائم از يکديگر الگو مي گيرند.

 

 

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن