کد مطلب: 59006
تجليل از راهداران و فعلان بخش حمل و نقل جاده اي چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1395/10/04
نمایش : 137
همزمان با گراميداشت يکم ديماه روز راهدار 20 راهدار، سه پليس، چهار هميار بخش حمل و نقل، 2 راننده بخش مسافر و 18 راننده بخش کالا در چهارمحال و بختياري تجليل شدند.
به گزارش مشکات برين منوچهرسلمان زاده مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي چهارمحال و بختياري در اين مراسم گفت: با ادغام معاونت راهداري به بخش حمل و نقل، 300 نفر در حوزه راهداري و 285 دستگاه ماشين آلات سنگين و نيمه سنگين راهداري به اين اداره کل انتقال يافت.

وي با بيان اين اينکه بدون کوچکترين خلل و مشکلي بخش راهداري ادغام و فعاليت ها در حال انجام و خدمت رساني به مردم است، ادامه داد: 151 گردنه در اين استان وجود دارد.

سلمان زاده از ثبت بيش از 62 ميليون تردد وسايل نقليه در محورهاي ارتباطي اين استان از ابتداي امسال تاکنون خبر داد و افزود: سال گذشته در همين مدت بيش از 56 ميليون تردد وسايل نقليه در محورهاي ارتباطي استان توسط دستگاه هاي تردد شمار ثبت شد.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي افزود: متوسط سرعت خودرو در محورهاي استان سال گذشته 82 کيلومتر در ساعت ثبت شده که امسال اين رقم 84 کيلومتر بر ساعت است.

سلمان زاده تصريح کرد: قرارداد خريد و نصب 30 دستگاه سرعت سنج ثابت تا پايان سال به ارزش 60 ميليارد ريال در محورهاي مواصلاتي استان منعقد شده است.

رئيس پليس راه چهارمحال وبختياري نيز در اين مراسم گفت: ايمني، انضباط، رعايت مقررات و بکارگيري عوامل در جاده ها با هدف رعايت سلامتي مردم و کاهش تصادفات است.

سرهنگ حمزه رفيعي ادامه داد: ژاپن با 120 ميليون نفر جمعيت و 90 ميليون خودرو، آمار تلفات ناشي از تصادفات آنها معادل يکسال تصادفات استان چهارمحال و بختياري است.

رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي چهارمحال وبختياري نيز گفت: در سال هاي گذشته در توسعه راهها در استان اقداماتي صورت گرفته است اما متناسب با توسعه وسايل نقليه نيست.

سرهنگ رحمت الله نجفي ادامه داد: از سوي دستگاههاي متولي فرهنگ سازي براي پيشگيري از تصادفات و بروز تخلفات حادثه ساز رانندگي بايد صورت گيرد.

به گفته وي، پلاک هاي عمومي و دولتي چهارمحال و بختياري رتبه اول تجاوز از سرعت مجاز را در کشور دارند.

سرهنگ نجفي بر تجهيز و به روز نمودن ماشين آلات دستگاههاي امدادي و پليس تاکيد کرد.

هم اينک سه هزار و 732 کيلومتر راه شامل 215 کيلومتر بزرگراه، يکهزار و 136 کيلومتر راه اصلي و فرعي و 2 هزار و 381 کيلومتر راه روستايي در چهارمحال و بختياري است.

26 آذر تا اول ديماه هفته  حمل ونقل ،رانندگان وراهداري نامگذاري شده است.


انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن