کد مطلب: 58990
در گفت و‌گو با رئيس جامعه احياگران طب ايراني مطرح شد:
افزايش درد زانو در خانم‌ها بي ارتباط با ظروف غذاي آن‌ها نيست
تاریخ انتشار : 1395/09/29 16:47:29
نمایش : 258
رئيس جامعه گران طب ايراني گفت: برخي از ظروف تفلون به هيچ وجه نه تنها داراي استاندارد‌هاي لازم نيست بلکه توليد بيماري هم مي‌کند و اين درحالي است که امروزه دردهاي مفصلي و زانو در خانم‌ها ارتباط مستقيمي با ظروف آن‌ها دارد.

به گزارش مشکات برين دکتر محمد دريايي، در گفت و‌گو با طنين ياس، ظروف امروزي در سبد کالاي بسياري از خانواده‌ها را مضر دانست و گفت: متاسفانه ظروف بسياري از خانواده‌هاي امروزي متناسب با استانداردهاي سلامت نيست و همين باعث شده است تا پخت و پز غذاها در اين ظروف مشکلاتي را براي افراد خانواده به وجود آورد.

دريايي سلامت جسماني قديمي ترها در زندگي روزمره را بي ارتباط با ظروف غذاي آن‌ها ندانست و افزود: خوشبختانه هنوز در خيلي از خانواده‌هاي قديمي استفاده از ظروف مسي مرسوم است و همين امر باعث شده تا اين دسته از خانوارها از سلامت بيشتري نسبت به خانواده‌هاي ديگر برخوردار شوند چرا که ريزمغزي‌هاي مقوي در ظروف مسي وجود دارد که در سلامت بدن تاثير مثبت بسزايي مي‌گذارد.

استفاده از ظروف غير مسي بي کلاسي نيست

رئيس جامعه گران طب ايراني، تصريح کرد: خيلي از دختران امروزي ظروف مسي را قبول ندارند و نوعي بي کلاسي مي‌دانند در حالي که برخي از ظروف تفلون به هيچ وجه نه تنها داراي استاندارد‌هاي لازم نيست بلکه توليد بيماري هم مي‌کند و اين د رحالي است که امروزه دردهاي مفصلي و زانو در خانم‌ها ارتباط مستقيمي با ظروف آن‌ها دارد و استفاده از ظروف مسي در پيشگيري از زانودرد بسيار موثر است.

معاونت فرهنگي مرکز غذاي سالم، نقش رسانه‌ها را در اين زمينه بسيار مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در فرهنگسازي تغذيه سالم و به خصوص ظروف سالم بسيار نقش مهمي مي‌توانند ايفا کنند. همانطور که امروزه خيلي از خانم‌ها در پوشش و وسايل زندگي خود به قديم و سنتي روي آورده اند در زمينه ظروف هم بهتر است از موادي استفاده کنند که  سلامتي بدن را دچار خدشه نکند.

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن