کد مطلب: 58988
رتبه مصرف لوازم آرايشي
تاریخ انتشار : 1395/09/29 12:13:36
نمایش : 155
رئيس سازمان غذا و دارو، نسبت به واردات برخي کالاهاي قاچاق از طريق گمرکات کشور انتقاد کرد.
به گزارش مشکات برين به نقل از مهر، دکتر رسول ديناروند صبح چهارشنبه در نشست سازمان تعزيرات حکومتي، اظهارداشت: درباره فرآورده هاي آرايشي بايد دقت کنيم بازار جهاني اين فرآورده ها حداقل ۴۰۰ ميليارد دلار است چون شرکت هاي زيادي در اين حوزه فعاليت مي کنند و بازار لوازم بهداشتي جدا از لوازم آرايشي است.
وي با انتقاد از اينکه گفته مي شود ايران بزرگترين مصرف کننده لوازم آرايشي در دنيا است، گفت: البته رشد مصرف لوازم آرايشي در کشور زياد است و در خاورميانه دومين رتبه را داريم که ۲.۵ ميليارد دلار برآورد مي شود که از اين ميزان ۵۰ درصد آن قاچاق است و از راه هاي غير مجاز وارد مي شود.
 
ديناروند ادامه داد: قاچاق و تقلب برندهاي معتبر محصولات آرايشي به قدري جدي است که برخي از اين برندها ۷ نوع تقلبي دارند.
 
رئيس سازمان غذا و دارو، با عنوان اين مطلب که اقشار متوسط و کم درآمد جامعه هدف محصولات قاچاق آرايشي هستند، گفت: متاسفانه از رنگ ها و مواد غير مجاز در اين محصولات تقلبي و قاچاق استفاده مي شود که سلامت جامعه را تهديد مي کند.
 
وي با اشاره به تاکيد رئيس سازمان تعزيرات حکومتي بر نظارت دقيق گمرک ها،  افزود: متاسفانه در مواردي خود گمرک مسير ورود کالاي قاچاق به کشور است و اين سئوال در ذهن تداعي مي شود که آيا قاچاق چي ها در گمرک هم نيرو دارند.
 
ديناروند گفت: سعي داريم توزيع لوازم آرايشي و بهداشتي مثل دارو بشود که جلوي قاچاقچيان را بگيريم.


انتهاي پيام/10120ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن