کد مطلب: 58947
تهمينه ورزش ايران: هيچگاه بازي يک اسرائيلي را داوري نمي کنم
تاریخ انتشار : 1395/09/22 16:47:29
نمایش : 227
تهمينه ورزش ايران گفت: من تحت هيچ شرايطي کشتي رژيم غاصب اسرائيل را داوري نمي کنم حتي به قيمت از دست دادن درجه داوري بين المللي که بيست و پنج سال برايش زحمت کشيدم.

به گزارش مشکات برين ؛ به نقل از  آساره خبر  اولين زن کشتي گير استان لرستان و اولين داور زن بين المللي کشتي هاي سنتي گفت:

تهمينه ورزش ايران: هيچگاه بازي يک اسرائيلي را داوري نمي کنم

من تهمينه سلاحورزي هستم ، اولين زن کشتي گير استان در سال 83 که مقام اول را در کشور کسب کردم و مفتتح رشته کشتي آليش استان در سال 83 و گراپلينگ در سال 93 وتا کنون هم بيش از 8 دوره تيم آليش قهرماني کشور مقام هاي اول ودوم را کسب نموديم.

وي گفت: به حمد الله چهارنفر از ورزشکاراني که زير نظرخودم بودند مقام جهاني کسب نمودند.

سلاحورزي افزود:در دو دوره مسابقات گراپلينگ که زير نظر فدراسيون بر گزار شد درهر دو دوره به ترتيب تيم استانمان مقام  اول ودوم را کسب نمودند.

 اين داور بيان داشت: پنج دوره مربي تيم ملي بودم که حتي تيم من  در جهان مقام دوم آليش رو کسب نمودند ودر گراپلينگ يکي از ورزشکارانم مقام سوم جهاني را کسب کرد؛ علاوه بر اينکه در آليش به صورت انفرادي مقام اولرا آوردم  در مقام هاي انفرادي عنوان هاي اول تا سوم را در رشته جودوشکر  خدا  دارم وتيم من  در رشته جودورداراي چند دوره قهرمان است .

سلاحورزي  به  رشته هاي  ديگرخود اشاره کرد و بيان داشت: به حمد الله در رشته  تير اندازي مقام دوم کشوري با کلت بادي را دارم ودر نهج البلاغه مقام اول استان و همچنين در شطرنج مقام اول استاني در هنرهاي دستي سه بار مقام استاني را کسب نمودم در طناب کشي مقام دوم استاني ودر رانندگي مقام سوم استاني را کسب نمودم.

اين ورزشکار عنوان داشت: کارت مربيگري و داوري در رشته هاي آليش ،گراپلينگ، جودو، دفاع شخصي ودان دو جودو و به  مدت 4 سال هم مسئول آزمون کمربند جودو بودم.

وي گفت: افتخار فعاليت در حلقه بسيج ورزشکاران وبسيج دانشگاه را دارم و عضو امراين  به معروف ونهيان ازمنکرهستم

داور بين المللي گفت: در حال حاضر دبير رياضي وتربيت بدني ناحيه دو آموزش وپر ورش خرم آباد هستم گفتني است که الان دانشجوي ارشد تربيت بدني گرايش به فيزيولوژي و تعادل بدني هستم و داراي سه فرزندم.

وي افزود: از سال 83 تا اکنون نائب رئيس انجمن کشتي  آليش ودوساله گراپلينگ هم بهش اضافه شده است که شد کشتي هاي سنتي .

اين بانوي لرستاني بيان داشت: من ازهمان ابتدا که ورزشم را در دوران راهنمايي شروع کردم و با تشويق وهمکاري خانواده ام بخصوص مادرعزيزم ورزش را ادامه دادم و يکي از مسببين من درپيشرفت ورزش و تحصيلم در حال حاضر همسرم هست  وي از کسايي بود که من را تشويق مي کرد الان هم اگر به اين مقام رسيدم حمايت هاي و تشويق هاي همسرم بوده است .

تهمينه ورزش ايران: هيچگاه بازي يک اسرائيلي را داوري نمي کنم

اين داور بين المللي تصريح کرد: من حدودا 25 ساله که به صورت حرفه ايي ورزش مي کنم وال جودو کار کردم که درسال 83 دوره مربيگري آليش رو به عنوان تنها نماينده لرستان در تهران گذراندم  ودر همان سال مسابقات در کاشان بر گزار شد و من به عنوان اولين بانوي زن لرستاني مقام اول کشتي آليش را کسب کردم و بعد ازآن موقع به عنوان مربي کار کردم وتيم من  تا الان بيش از 8 دوره قهرمان شدند ؛ خودم چند دوره مربي تيم ملي شدم وتيم من هم در جهان مقام دوم را کسب کردند و ورزشکاراي  خودم در آليش و گراپلينگ و چند  نفر ديگر از شاگردانم مقام جهاني وآسيايي را دارند تا کنون توانسته ام  چندين داور بين المللي و مربي ملي تحويل جامعه ورزش بدهم و در گراپلينگ هم که دوسال بر گزار شده است تيمم در هر دوسال به ترتيب مقام اول ودوم را کسب نمودند ودوسال هم دوره داوري بين المللي کشتي هاي سنتي  (آليش و گراپلينگ) را طي کردم.

بانوي ورزشکار لرستاني ادامه داد: آخرين داوري که کردم مسابقات جهاني کشتي گراپلينگ که در بلاروس برگزارشد که در اين کشورمسابقات جهاني کشتي گراپلينگ جوانان روز جمعه نهم آبان ماه امسال بود که رژيم غاصب  صهيونيزم با روسيه بازي داشت  که من اين بازي را داوري نکردم .

بانوي لرستاني  خاطر نشان کرد : وقتي ديدم طرف روسيه رژيم غاصب است که مي خواهد کشتي بگيرد لذا در آن لحظه فقط به حرف رهبرم که فرمودند:  تحت هر شرايطي رژيم غاصب اسرائيل رو به رسميت نشناسيد و مدام اين حرف رهبري برام تداعي مي شد در آن لحظه بود که تصميم گرفتم که اين بازي را داوري نکنم در حالي که آن لحظه هر اتفاقي ممکن بود برام بيفتد قابل ذکر است در  (قانون داوري نکردن: اين که مي توانند  درجه داوري بين المللي را ازت بگيرند) ولي اصلا ديگر برام مهم نبود که ديگر هر اتفاقي برام پيش بياد حتي گرفتن درجه داوري بين المللي که زحمات 25 ساله را متحمل شدم براي من در آن لحظه اطاعت امر ولي در آن شرايط مهم بود و به خود مي باليدم که در اين شرايط در اطاعت از امر رهبر معظم انقلاب اسلامي، مسابقه کشتي گير صهيونيست را داوري نکردم من خودم را سرباز وفادار به ولايت و رهبري مي دانم و اين براي من مهم است نه درجه داور بين الملي .

 تهمينه ورزش ايران: هيچگاه بازي يک اسرائيلي را داوري نمي کنم

وي نظرش را در مورد تيم موي تاي ايران که در کنار رژيم غاصب اسرائيل ايستاده و عکس يادگاري گرفته است گفت: اگر من بودم تحت هيچ شرايطي به عنوان يک فرد ايراني سر سکو نمي رفتم  که سرود رژيم غاصب اسرائيل را گوش دهم  وآن رژيم را به رسميت بشناسم ما بايد تحت هر شرايطي مطيع فرمان رهبر انقلاب اسلامي کشورمان  امام خامنه اي باشيم.

تهمينه سلاحورزي داور بين المللي کشتي از انتظارش به مسئولين گفت: چون خودم پيشکسوت ومفتتح کشتي هاي سنتي در استان هستم و مي دانم  که استان ما در اين رشته يکي ازقطبي هاي مثبت اين رشته در کشور است  که پتانسيلي در بدن ورزشکارانمان  هست که مي توانند پيشرفت کنند وروي سکوهاي بين المللي بايستند. حال از مسئولين استان انتظار دارم که نهايت همکاري رو نسبت به بانوان کشتي گيرمان داشته باشند.

داور بين المللي از خاطراتشان به ما گفت: خاطرات زياد است ولي به دو سه تا اشاره مي کنم من با توجه به اينکه دو ماه بود بار دار بودم که مسابقه آليش  شروع شد و من به همرا ه تيم به مسابقه رفتم و خدا را شکرکه تيمم در رشته آليش (کشتي) مقام دوم جهاني را کسب نمود اما ديگر کسي نفهميد که من باردار بودم و اينا خاطراتي شيريني هست وقتي مي بينيم که ورزشکاراني که زير نظرخودم بودند مقام جهاني و بين المللي کسب مي کنند باعث خوشحالي است .

وي از تلخترين خاطراتش در حالي که بغض کرده بود و اشکش درآمد به ما گفت: يکي از تلخترين خاطرات من از دست دادن مادرم بود من براي مسابقه  به بجنورد رفته بودم در آن موقع مسابقات المپياد دانشجوي در سال 88  که مصادف شده بود با نيمه شعبان  و من در اين روز مادرم را از دست دادم در حالي که خودم نمي دانستم  و هيچ کس از تيم به من نگفت که مادرت به رحمت خدا رفته اما شور و اضطرابي سراسر وجودم را گرفته بود و دل شوره زياد داشتم اما با اين وجود من کشتي را گرفتم و مقام هم کسب کردم بعد از تمام شدن مسابقه مسئول تيم که آقاي ططري که در حال ح حاضر رئيس دانشگام پيام نور خرم آباد است همراه ما بود قضيه را فهميده بود اما به من چيزي نگفتند تا اتمام مسابقه وقتي خبرمرگ مادرم را به من دادند دنيا روي سرم خراب شد راه هم طولاني بود و در آن روز متاسفانه بليط هواپيما گير نيامد و با اتوبوس به خرم آباد برگشتم دو روز هم راه بود تا رسيدم وقتي به منزل رسيدم جاي خالي مادر را ديدم خيلي برام سخت و تلخ بود اين خاطره تلخ هميشه در ذهنم است.

تهمينه ورزش ايران: هيچگاه بازي يک اسرائيلي را داوري نمي کنم

تهمينه از آرزويش به ما مي گويد: آرزوي قلبي من اين است که به ديدار مقام معظم رهبري بروم و حرف هاي دلم را با رهبر عزيزم در ميان بگذارم اميدوارم که دست اندراکاران امر زمينه اي را فراهم کنند تا با حضرت آقا ديداري داشته باشم.

اين بانوي لرستاني در پايان گفت: همين بس است که دشمنان از چادر ما مي ترسند و بانوان بايد قدر حجاب خودشان را بدانند وانشالله که دشمنان اسلام و نظام جمهوري اسلامي از روي زمين محو شوند بالاخص رژيم صهيونيزم خون خوار انشالله.

قابل ذکر  است اين بانوي غيرتمند لرستاني که داور بين‌المللي کشتي‌ و نائب رئيس هيئت کشتي لرستان، در اطاعت از امر رهبر معظم انقلاب اسلامي، مسابقه کشتي گير صهيونيست را داوري نکرد اما متاسفانه حرکت بسيارارزشمنده تهمينه سلاحورزي داور بين المللي کشتي گراپلينگ در مقابل ورزشکار رژيم اشغالگر قدس در رقابت هاي جهاني، بعد از گذشت دو ماه رسانه اي شد.

 

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن