کد مطلب: 58917
طب سنتي جايگاه خاصي در علم پزشکي دارد/ مداواي بيماري‌هاي زنان با طب سنتي امکان پذيرتر است
تاریخ انتشار : 1395/09/17 11:21:27
نمایش : 172
متخصص طب سنتي گفت: امروزه طب سنتي جاي خود را در درمان بيماريها و يا به عنوان يک مکمل درماني در کنار درمان با داروهاي شيميايي باز کرده است .

به گزارش مشکات برين مهري هاشمي متخصص طب سنتي در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به اهميت طب سنتي براي زنان عنوان کرد: اهميت آشنايي با بيماري‌هاي زنان و چگونگي پيشگيري و درمان آن‌ها يکي از مهم‌ترين مسائلي است که هر خانمي بايد نسبت به آن آگاهي کافي داشته باشد.

وي افزود:در گذشته مصرف داروهاي شيميايي کمتر باب بوده وواکثر حکما نيز براي درمان از روش درمان با گياهان بيمار را مداوا مي کردند.امروزه نيز طب سنتي جاي خود را در درمان بيماريها و يا به عنوان يک مکمل درماني در کنار درمان با داروهاي شيميايي باز کرده است .

هاشمي ادامه داد:برخي از داروهاي گياهي اگر چه از منشأ طبيعي و گياهي تهيه مي‌شوند اما در مواردي به اندازه داروهاي شيميايي ممکن است تاثير مخرب بر سلامت شما داشته و عوارض جانبي به همراه داشته باشند.

اين متخصص طب سنتي اظهار داشت:درمانگران طب سنتي براساس دانش خود و با اتکا به متون کهن طب سنتي روش‌ها و شيوه‌هاي مختلفي را براي درمان بسياري از اختلال‌ها و بيماري‌هاي زنان مي‌شناسند و به کمک آن‌ها مي‌توانند علاوه بر درمان اين بيماري‌ها از بروز آن‌ها در خانم‌هاي جوان پيشگيري کنند.

وي گفت: در طب سنتي براي درمان برخي از عفونت‌ها، داروهايي وجود دارد که غالبا به‌صورت جوشانده‌هاي مختلف گياهي و طبيعي براي خانم‌ها و دختر خانم‌ها استفاده مي‌شود.

هاشمي در ادامه بيان کرد: درمانگران طب سنتي با اصلاح رژيم غذايي و تجويز داروهاي گياهي که غالبا با منشا گياهي به صورت صنعتي يا سنتي  تهيه مي‌شوند براي درمان اين بيماري ها اقدام مي‌کنند که طول درمان به طور متوسط در اين شيوه درماني ۳ تا ۶ ماه است.

اين متخصص در پايان يادآور شد: گنجينه عظيم طب سنتي و اسلامي ما در قرن بيست و يکم ميلادي که لحظه لحظه هايش با پيشرفت هاي علمي همراه است، هنوز مي تواند به بسياري از سئوالات بي جواب دانش روز و دردهاي درمان نشده آدميان پاسخ دلنشين ، موثر و راهگشا بدهد لذا عاقلانه ترين و منطقي ترين شيوه در پزشکي بهره گيري همزمان از مجموعه دانش گذشته، حال و آينده بشر اما در قالبي الهي- انساني و مبتني بر جامعيت و نگاه همه سونگر به حيات انسان ، هدف آفرينش و امتداد زندگي دنيوي او است.

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن