کد مطلب: 58889
بي آبرويي به سابقه ورزشکار زن ايراني در روسيه + عکس
تاریخ انتشار : 1395/09/13 11:53:06
نمایش : 253
آرش ميراسماعيلي قيد طلاي المپيک را زد و ده ها ورزشکار ايراني دست خالي از رقابت هاي جهاني برگشتند که آخرش در موي تاي، به سرود رژيم صهيونيستي احترام بگذاريم؟

به گزارش مشکات برين، در حالي که همه دنيا مي دانند ورزشکاران ايراني در حمايت از ملت مظلوم فلسطين، با ورزشکاران رژيم صهيونيستي مبارزه نمي کنند و اين رژيم غاصب را به رسميت نمي شناسند، بانوي موي تاي کار ايراني بعد از کسب مقام سوم و مدال برنز، در حالي که يک ورزشکار رژيم اشغالگر قدرس روي سکوي قهرماني ايستاده بود، روي سکوي سوم ايستاد و حتي بعد از اين که مدال خود را هم گرفت، يک مدير عاقل بالاي سرش نبود که به او بگويد الان سرود رژيم صهيونيستي پخش مي شود و روي سکو نمان و اين ورزشکار ايستاد و به سرود رژيم غاصب اسراييل احترام گذاشت و شاهد برافراشته شدن پرچم اين کشور جعلي بود و بدتر اينکه در پايان مسابقات هم با نماينده رژيم اشغالگر قدس عکس يادگاري گرفت.

 

در حالي که طي چند روز گذشته که تصاوير و اخبار اين موضوع منتشر شد، فدراسيون ورزش هاي رزمي که متولي اين اعزام بود سکوت اختيار کرده و وزارت ورزش و جوانان نيز موضع مشخصي را بيان نکرد. نکته جالب اينکه اين اتفاق در حضور دو نماينده وزارت ورزش افتاد.

 

گناهي متوجه اين ورزشکار نيست که او با نماينده رژيم صهيونيستي مبارزه نکرد و حتي گفته مي شود در بازي مرحله نيمه نهايي عامدانه باخت تا در فينال ناچار به مبارزه با نماينده رژيم اشغالگر قدس نباشد اما معلوم نيست چرا مسئولان موي تاي اجازه دادند اين ورزشکار روي سکويي بايستد که پرچم رژيم صهيونيستي بر فراز آن وجود داشت و مدال آوران بايد به سرود جعلي اين کشور جعلي احترام مي گذاشتند؟

 

عابدي از مسئولان فدراسيون ورزش هاي رزمي که به عنوان سرپرست، تيم اعزامي را همراهي مي کرد نيز پاسخگوي تلفن خود نبود و همين موضوع شائبه هاي زيادي را در مورد اين اتفاق ايجاد کرد.

 

واقعا الان چه جوابي بايد به آرش ميراسماعيلي بدهيم که در المپيک آتن پرچمدار کاروان ما و شانس اول مدال طلاي جودوي المپيک بود و به احترام مردم مظلوم فلسطين، کنار کشيد تا با نماينده رژيم صهيونيستي رقابت نکند؟ جواب ما به ساير ورزشکاراني که قيد مدال جهاني را زدند تا ناچار به تقابل با نماينده يک کشور جعلي نباشند، چيست؟

 

اصلا ما موي تاي مي خواهيم چه کار؟ مي خواهيم که آبروي ما را ببرد؟ البته اين موضوع با واکنش مسئولان نيز همراه بوده است.

 

محمود رشيدي رئيس فدراسيون ورزش هاي رزمي در اين خصوص اظهار داشت: «من از تمام ملت عزيز ايران براي بروز چنين اتفاقي عذرخواهي مي کنم. اين تخلف بزرگ را به طور جدي پيگيري و برخورد قانوني با آن خواهيم داشت. جريان کلي موضوع را به وزير گزارش داده و به زودي کميته انضباطي تشکيل و تصميم لازم در خصوص خاطيان اتخاذ مي شود.»

 

وي افزود: «رژيم صهيونسيتي خط قرمز نظام است و ما نيز به آن پايبند هستيم و هيچ وقت به خود اجازه عبور از آن را نمي دهيم. اتفاقي که بايد براي کساني که اهمال کاري کردند، رخ دهد مطمئن باشيد رخ خواهد داد. در کمترين زمان ممکن کميته انضباطي تشکيل و پس از بررسي موضوع راي لازم را صادر خواهد کرد.»

 

همچنين فدراسيون ورزش هاي رزمي با انتشار بيانيه اي از بروز چنين اتفاقي به صورت رسمي عذرخواهي کرد. در اين بيانيه آمده است:

 

احتراما نظر به انتشار تصويري از سکوي مدال برنز خانم سعيده غفاري ملي پوش زون ۶۰- کيلوگرم تيم ملي موي تاي در جام جهاني کازان روسيه و وجود ورشکراي از رژيم اشغالگر و غاصب قدس در سکوي اول، ضمن عذرخواهي رسمي اعلام مي دارد؛

 

فدراسيون ورزش هاي رزمي ضمن تاکيد موکد بر عدم به رسميت شناختم رژيم سفاک صهيونيستي و پيروي محض از منويات نطام مقدس جمهوري اسلامي تاکيد مي نمايد که مساله فوق الاشاره صرفا محصول يک خطاي انساني غيرعمدي بوده و فدراسيون ورزشهاي رزمي در حال بررسي دقيق تر موضوع با همکاري نهادهاي نظارتي جهت توبيخ جدي و غيرقابل اغماض مسئولين ذيربط مي باشد و گزارش نهايي بعد از بررسي هاي قانوني در اختيار شوراي برون مرزشي ورزارت ورزش و جوانان قرار خواهد گرفت.

 

لذا تاکيد مي نمايد اين فدراسيون کما في السابق پرچمدار مبارزه با رژيم اشغالگر قدس و غاصب و پيروي از منويات مقام معظم رهبري مي باشد./جام

 

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن