کد مطلب: 58872
اين چيزهاي بوتاکس را کسي نمي گويد!
تاریخ انتشار : 1395/09/09 10:53:55
نمایش : 178
تغيير شکل نامتعارف صورت، حساسيت و عفونت هاي پوستي از عوارض استفاده از ژل و بوتاکس غير استاندارد است.
به گزارش مشکات برين رويا گستري متخصص پوست و مو؛ گفت: متاسفانه به دليل تبليغات نادرست و الگوبرداري از چهره هاي سرشناس، گسترش استفاده از اينترنت و شبکه هاي مجازي و گاهي اختلال شخصيت، توهم تغيير چهره و علاقه به زيبايي در جوانان ايجاد شده است.

گستري اظهار داشت: تزريق فيلر و چربي شرايط خاصي دارد و عموما براي رفع نواقص و صدمات که موجب دفرمه شدن صورت يا بدن و يا رفع افتادگي و چين و چروک در افراد مسن عموما بايد مورد استفاده قرار گيرد، اما متاسفانه امروزه اين مواد پر کننده به طور بي رويه و در موارد غير ضروري مورد استفاده قرار مي گيرند که معمولا موجب ايجاد حالت غير عادي در صورت افراد مي شود.

اين متخصص پوست بيان کرد: معمولا در هر صنفي افراد فرصت طلبي وجود دارند که از اشتياق جوانان براي زيباتر شدن سواستفاده مي کنند، همچنين پزشکاني نيز هستند که متاسفانه به جاي آگاهي بخشي به افراد، تزريق ژل و چربي را در موارد غير ضروري براي افراد انجام مي دهند.

وي عنوان کرد: بايد آگاهي بخشي به افراد در خصوص عوارض ناشي از تزريق ژل و چربي توسط افراد غير متخصص انجام شود و همچنين به افراد آموزش داده شود تا فقط به دنبال زيبايي ظاهري نباشند.

گستري اضافه کرد: ژل ها و فيلر هاي مورد تاييد سازمان بهداشت جهاني قيمت بالايي دارند و به همين دليل بسياري از جوانان به مارک هاي متفرقه و ارزان تر به دليل قيمت پايين آن تمايل پيدا کرده اند که اين مواد ارزان قيمت که عموما توسط افراد غير متخصص تزريق مي شوند، موجب ايجاد عوارض شديد در افراد مي شود.

اين متخصص پوست عنوان کرد: همچنين جا به جايي وتغيير شکل نامتعارف صورت، حساسيت و عفونت هاي پوستي از عوارض استفاده از تزريق ژل و چربي توسط افراد غيرمتخصص است که متاسفانه امکان برگشت به حالت قبل گاهي غير ممکن است.

وي تصريح کرد: در تزريق چربي، جابه جايي چربي از نقطه اي از بدن به ناحيه ديگر ممکن است موجب انتقال عفونت شود يا تزريق آن به گونه ها به دليل افزايش جذب آب موجب بزرگ و بيشتر شدن حجم محل تزريق وايجاد حالت غير طبيعي در صورت فرد مي شود.

گستري يادآور شد: استفاده از ژل و فيلرهاي استاندارد داراي عوارض کمتري هستند و تزريق آنها تحت نظر پزشک متخصص توصيه مي شود.

انتهاي پيام/ 1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن