کد مطلب: 58848
هشدار
زنگ خطر با تغيير روش انتقال اچ اي وي از روش تزريق به روش ارتباط جنسي به گوش مي رسد
تاریخ انتشار : 1395/09/04 11:54:43
نمایش : 242
بيماري اچ اي وي از روش اعتياد تزريقي به روش روابط جنسي در حال تغيير است و اين موضوع زنگ خطر سلامت را به صدا درآورده است.
به گزارش مشکات برين؛ دکترمحسن آذري پور در اين خصوص گفت: موضوع نگران كننده ديگر افزايش آمار زنان مبتلا است كه مي تواند زمينه انتقال بيماري از مادر به كودك را فراهم نمايد و تهديدي جدي براي نسل آينده محسوب مي شود.

به گفته وي، شيوع بيماري در گروه سني جوانان و نوجوانان از ديگر تغييرات روند بيماري در كشور است .

وي ادامه داد، همه اين عوامل مي تواند زمينه ساز ايجاد اپيدمي بيماري ايدز شود و اين در حالي است كه همچنان پنهان كاري و سرپوش گذاشتن بر اين موضوع در محل هايي كه نيازمند به آموزش بيشترهستند بعنوان يك معضل مطرح است.

دكتر آذري پور، شناسايي مبتلايان،‌ آموزش راه هاي پيشگيري از انتقال بيماري و ارتقاء سطح سواد جامعه نسبت به اين بيماري را نيازمند همت جمعي دانست و اظهار داشت: هدف گذاري ها بايد بر اساس واقعيات و با انجام مطالعات جامع صورت بگيرد.

وي تصريح كرد: بررسي ها نشان مي دهد ۴۰ درصد جوانان از روش هاي انتقال بيماري بي خبر هستند لذا اطلاع رساني كافي در اين زمينه بايد با تلاش مضاعف صورت بپذيرد.

گفتني است، ايدز مخفف عبارتي به معني «نشانگان نقص ايمني اكتسابي» و بيماري ويروسي پيش رونده و قابل پيشگيري است كه امروزه در سراسر جهان به سرعت رو به گسترش است و آمار مبتلايان در ايران و تغيير وضعيت اين بيماري طي سال هاي اخير نيز موجب نگراني مسئولين و مردم شده است.

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن