کد مطلب: 58840
زهرا پوراسماعيل به مدال طلا دست يافت
تاریخ انتشار : 1395/09/02
نمایش : 251
از ميان چهار نماينده ايران در روز پاياني رقابت‌هاي تکواندو قهرماني نوجوانان جهان تنها زهرا پوراسماعيل موفق به کسب مدال طلا شد و هر سه تکواندوکار ديگر از دور مسابقات حذف شدند.

به گزارش مشکات برين، در ادامه مسابقات تکواندو قهرماني نوجوانان جهان که از چهارشنبه گذشته با حضور ۸۰۰ تکواندو کار از ۱۱۰ کشور جهان به ميزباني کانادا در شهر «بورنابي» آغاز شده بود، بامداد امروز به وقت تهران تکواندوکاران سنگين وزن در دو بخش دختران و پسران به ميدان رفتند که حاصل تلاش چهار نماينده ايران ۹ پيروزي، سه شکست و کسب يک نشان طلا بود.

زهرا پوراسماعيل موفق به کسب مدال طلاي وزن ۶۸+ کيلوگرم اين دوره از رقابتها شد. وي کار خود را پيروزي ۳ بر يک مقابل «ناستازيا کنستانتينيدو» از يونان آغاز کرد و سپس با برتري ۶ بر يک برابر «تانيا اتچوريا» از اسپانيا به نيمه نهايي راه پيدا کرد.

پوراسماعيل در اين مرحله هم در يک مبارزه برتر ۹ بر ۶ «دوهي يون» از کره جنوبي را شکست داد و به فينال راه يافت. اين نماينده شايسته کشورمان براي کسب مدال طلا «يون سي پان» از چين تايپه را در ديدار پاياني ۵ بر۴ شکست داد و به نشان طلا رسيد.

زهرا شيدايي در وزن ۶۸- کيلوگرم ابتدا ۶ بر صفر «ماريا کوکوملو» از يونان را شکست داد و سپس در راند چهارم و با امتياز طلايي نتيجه را به «کريستيانا کرينا» از کرواسي واگذار کرد و حذف شد.

اميرحسين وقوعي آذر در وزن ۷۸- کيلوگرم در دو مبارزه متوالي «ليلين لاپرچه» از فرانسه را ۱۷ بر ۴ و «آتاناسيوس بونتيوکوس» از يونان را ۱۳ بر يک از پيش رو برداشت و دور سوم ۷ بر ۶ مقابل «لوئيز هرناندز» از کاستاريکا بازنده شد و از جدول کنار رفت.

عرفان ناظمي هم آخرين تکواندوکار ايران در اين دوره از رقابتها بود که بعد از برتري ۷ بر ۴ مقابل «آنتونيو آرتال يرا» از اسپانيا و ۱۲ بر صفر مقابل «ديان ميلووانويک» از سوئد، دور سوم نتيجه را ۱۶ بر ۱۰ به «آندره گاربار» از فرانسه واگذار کرد و حذف شد.

از سوي کميته برگزاري تاکنون رده بندي نهايي اين رقابتها اعلام نشده ولي براي تيم کشورمان زهرا پوراسماعيل، مبينانژاد و اميرمحمد بخشي سه مدال طلا، ابراهيم صفري يک مدال نقره، مبينا بابالو، پريسا جوادي و علي باصري سه نشان برنز کسب کرده اند. مبينا شاکري، محمدرضا جمشيدي، سيده کوثر حسيني، اميرولي پور، حميدرضا هاديان،ستاره چابکي، زهرا شجاعي محمد مرتضايي، محمد حسين يزداني، فاطمه جعفري، زهرا شيدايي، اميرحسين وقوعي آذر و عرفان ناظمي هم با شکست مقابل رقباي خود از دور رقابتها کنار رفتند.

يازدهمين دوره رقابتهاي تکواندو قهرماني جهان چهارشنبه گذشته با حضور ۸۰۰ تکواندوکار در کانادا آغاز شده بود.

منبع: مهر


انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن