کد مطلب: 58818
دختر تکواندوکار ايراني قهرمان جهان شد
تاریخ انتشار : 1395/08/28 16:32:35
نمایش : 248
تکواندوکار وزن 42- کيلوگرم کشورمان، با 5 پيروزي متوالي و بدون از دست دادن حتي يک امتياز به مدال طلاي قهرماني نوجوانان جهان دست يافت و هاديان، ولي‎پور و حسيني از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند.
به گزارش مشکات برين، يازدهمين دوره مسابقات قهرماني نوجوانان جهان ۲۰۱۶ با حضور ۸۰۰ تکواندوکار از ۱۱۰ کشور جهان از روز گذشته (چهارشنبه) در شهر بورنابي کانادا آغاز شده و به مدت ۵ روز ادامه دارد.
 
در اولين روز اين رقابت ها مبينا نژاد براي کسب عنوان قهرماني ابتدا «آندرا گارسيا» از مکزيک را با نتيجه ۲۰ بر صفر از گردونه رقابت‌ها کنار زد، در ديدار دومش به مصاف «اذرا بالينگيت» از فيليپين رفت و با نتيجه ۱۵ بر صفر پيروز شد و سپس با شکست «يان هان‌نا» از کره‌جنوبي با نتيجه ۱۴ بر صفر مدال برنز خود را قطعي کرده و راهي مرحله نيمه نهايي شد. مبينا نتيجه رقابت نيمه نهايي با «کارينا آشيکايوا» روسي را ۱۶ بر صفر به نام خود رقم زد و در فينال نيز همچون مبارزات پيشين خود مقتدرانه «آيرين لاگونا پرز» از اسپانيا را با نتيجه ۸ بر صفر از پيش رو برداشت و بر سکوي قهرماني جهان ايستاد.
 
همچنين در وزن ۴۴- کيلوگرم سيده کوثر حسيني که مبارزات خوبي را پشت سر گذاشته بود، در ديدار سوم خود با اختلاف يک امتياز نتيجه را به حريف فيليپيني واگذارکرد و از راهيابي به مرحله نيمه نهايي بازماند.
 
فاطمه صفرپور سرمربي و نيلوفر صفريان و معصومه محمديان نيز به عنوان مربي در کنار تيم حضور دارند.
 
اما در گروه پسران نمايندگان دو وزن نخست ۴۵- و ۴۸- کيلوگرم بر روي شياپ چانگ رفتند. امير ولي پور نماينده وزن اول تيم ملي کشورمان درنخستين ديدار خود نتيجه را در راند طلايي به تکواندوکاري از اردن واگذار کرد.
 
حميدرضا هاديان ديگر نماينده کشورمان پس از يک دور استراحت در دومين ديدار خود حريف آرژانتيني را با نتيجه ۱۸ بر ۵ از پيش رو برداشت ولي در سومين مبارزه خود با شکست برابر حريف تايلندي با نتيجه ۱۷ بر ۵ از گردونه رقابت ها کنار رفت.
 
با توجه به عدم صدور ويزا از سوي کشور ميزبان براي محمدرضا زوار مديرفني و وحيد عبدالهي سرمربي تيم ملي هدايت تيم پسران را در بورنابي اميد غلامزاده و يوسف حاجي‌پور عهده دارند.

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن