کد مطلب: 58718
توصيه رييس انجمن راديولوژي به زنان بالاي ۳۵ سال
تاریخ انتشار : 1395/08/13 11:23:31
نمایش : 286
رييس انجمن راديولوژي ايران با بيان اينکه غربالگري پستان از طريق سونوگرافي و ماموگرافي انجام مي‌شود، افزود: غربالگري به تشخيص به موقع تومور کمک مي‌کند؛ به گونه‌اي که مي‌توان تومور را قبل از اينکه بزرگ و بدخيم شود، با حفظ بافت سينه از بدن خارج کرد.
به گزارش مشکات برين، دکتر جلال جلال‌شکوهي با توجه به فرارسيدن روز جهاني راديولوژي (۱۷ آبان)، اظهار کرد: شعار امسال روز جهاني «درمان سرطان پستان» است. راديولوژيست‌ها مي‌توانند با غربالگري دقيق پستان، تومور را تشخيص و براي درمان به موقع بيمار را به مراکز درماني مربوطه ارجاع دهند.
 
وي با بيان اينکه غربالگري پستان از طريق سونوگرافي و ماموگرافي انجام مي‌شود، افزود: غربالگري به تشخيص به موقع تومور کمک مي‌کند؛ به گونه‌اي که مي‌توان تومور را قبل از اينکه بزرگ و بدخيم شود با حفظ بافت سينه از بدن خارج کرد.
 
بنابر اعلام روابط عمومي انجمن راديولوژي ايران، جلال شکوهي يادآور شد: براي تشخيص به موقع و پيشگيري از سرطان پستان به زنان بالاي ۳۵ سال توصيه مي‌شود هر دو سال يکبار غرلباگري انجام دهند.
 
رييس انجمن راديولوژي با بيان اينکه روش غربالگري بايد توسط راديولوژيست تشخيص داده شود، خاطرنشان کرد: سونوگرافي داراي اشعه غير يونيزه است، براي همين هيچ ضرري براي افراد ندارد اما ماموگرافي مضراتي را به همراه دارد. به همين دليل اين روش براي زنان زير ۳۵ انجام نمي‌شود.
منبع: ايسنا

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن