کد مطلب: 58671
چطور خانم‌هاي کارمند در کمترين زمان خانه‌تان را برق بياندازند
تاریخ انتشار : 1395/08/06 17:45:09
نمایش : 219
تنها چيزي که براي برق انداختن مس نياز داريد ليمو ترش و نمک درشت است. مقداري آب ليمو را با نمک مخلوط کنيد و سپس روي سطح مس بکشيد تا برق بيفتد.
به گزارش مشکات برين برايتان انتخاب کرده‌ايم، راه‌هاي کوتاهي ذکر شده که به کمک آن هميشه خانه‌اي تميز خواهيد داشت. مخصوص انها که هميشه از کمبود وقت گلايه دارند. براي تميز کردن خانه و وسايل آن بايد برخي نکات خانه داري را بدانيد تا به کمترين زحمت، بهترين نتيجه را بگيريد.
 
خانم‌هاي کارمند در کمترين زمان خانه‌تان را برق بياندازيد

شستن پنجره‌ها
چه راهي آسان‌تر و سريع تر از دستمال تميز يا روزنامه مي‌تواند شيشه را تميز کند؟ شايد بگوييد تي‌هاي پلاستيکي مخصوص شست‌وشوي پنجره. بله. اين تي‌ها در اندازه‌هاي مختلف در فروشگاه‌ها عرضه مي‌شوند. براي شروع، اسفنج آنها را داخل سطلي از آب گرم فرو کنيد و چند قطره صابون مايع در آن بچکانيد. با آن شيشيه را خيس و آلودگي‌ها را پاک کنيد. آب کثيف اسفنج را  بگيريد و بقيه قسمت هاي پنجره را بکشيد. پنجره را بايد از بالا به پايين بشوييد.

برق انداختن ظروف مسي
اين روش تميز کردن ظروف مسي موجب حيرت همه مي‌شود. تنها چيزي که براي برق انداختن مس نياز داريد ليمو ترش و نمک درشت است. مقداري آب ليمو را با نمک مخلوط کنيد و سپس روي سطح مس بکشيد تا برق بيفتد.

واکس زدن وسايل چوبي
بسياري از وسايل چوبي خانه يک لايه محافظ از جنس پلي يورتان دارند اما وسايل قديمي اين لايه را ندارند و بايد با کمک واکس‌هاي مخصوص آنها را در برابر رطوبت و گرد و خاک محافظت کنيد. واکس مخصوص چوب خريداري کنيد. واکس‌هاي روشن براي همه چوب ها مناسب هستند اما براي چوب هاي تيره بهتر است واکس تيره خريداري کنيد. ابتدا سطح مورد نظر را با دستمال نمدار تميز کنيد سپس يک لايه نازک واکس روي آن قرار دهيد و با دستمال خشک روي آن بکشيد. حدود ۱۰ تا ۲۵ دقيقه بگذاريد روي چوب بماند و سپس محکم روي ميز بکشيد تا جلا پيدا کند.

از بين بردن جرم و کپک
براي جلوگيري از ايجاد کپک بايد هميشه همه سطوح را خشک نگهداريد تا قارچ‌ها در آن قسمت رشد نکنند. در زيرزمين‌هايي که سيستم تهويه درست و حسابي ندارند يک فضاي باز درست کنيد، از فن يا دستگاه رطوبت گير استفاده کنيد، يک چراغ را روشن نگهداريد تا رطوبت را از بين ببرد يا يک بسته ماده جاذب يا خشک‌ساز در آنجا قرار دهيد.

مراقبت از سنگ مرمر
براي تميز کردن سنگ مرمر بايد از آب گرم و شوينده‌هاي طبيعي استفاده کرد. سنگ را با دستمال نمدار تميز کنيد. لکه‌ها را خيلي نرم بکشيد تا پاک شوند. اسيد موجود در ميوه‌ها باعث خورده شدن سنگ مرمر مي‌شوند. سنگ‌هاي مرمر معمولا با روکش محافظ عرضه مي‌شوند. اما براي از بين بردن لکه‌هاي باقي مانده مي‌توانيد از ضماد استفاده کنيد که در ابزار فروشي‌ها موجود است. پس از استفاده از آن، سنگ را تميز کنيد.

تميز کردن ظروف چدني
براي تميز کردن ظروف چدني، کمي نمک درشت داخل آن بريزيد و با اسفنج سطح آن را خيلي نرم بکشيد. نمک نوعي پاک کننده و صيقلي دهنده طبيعي است که روغن و چربي‌هاي باقي مانده را جذب مي‌کند و از بين مي‌برد. پس از اين کار، ظرف را آبکشي و خشک کنيد.

شستن وان حمام
اين روش ضدعفوني کننده نيست اما باعث تميزي وان حمام مي‌شود. يک قاشق چايخوري صابون مايع و چند قطره روغن آنتي باکتريال همچون روغن درخت چاي، اوکاليپتوس، رزماري يا نعنافلفلي را در يک پيمانه جوش شيرين بريزيد. کمي آب به آن اضافه کنيد و با استفاده از اسفنج روي سطح وان بکشيد.
منبع: مجله سيمرغ


انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن