کد مطلب: 58669
ايمني استخرهاي زايمان در ابهام
تاریخ انتشار : 1395/08/06 16:58:12
نمایش : 276
انجمن زنان و زايمان آمريکا، استخرهاي زايمان را براي مراحل ابتدايي درد زايمان مفيد اعلام کرده اما توصيه کرده است که زنان نوزادانشان را در اين نوع استخرها به دنيا نياورند.
به گزارش مشکات برين متخصصان حاضر در جامعه زنان و زايمان آمريکا مي‌گويند غوطه ور شدن در آب براي مراحل ابتدايي درد زايمان مي‌تواند کاهش درد و همچنين بي نيازي به اپي دورال را به دنبال داشته باشد، اما بايد بين تسکين درد در آب و زايمان در آب تمايز قائل شد چرا که هنوز شواهدي مبني بر منفعت زايمان در آب براي نوزادان پيدا نشده است.
 
زايمان در آب مي‌تواند منجر به مشکلات سلامتي براي مادر و نوزاد شود که شامل افزايش خطر عفونت، مشکل تنظيم دماي بدن نوزاد، افزايش احتمال آسيب بند ناف، ديسترس تنفسي ناشي از قورت دادن آب وان توسط کودک و پتانسيل براي خفگي (کمبود اکسيژن) و تشنج است.
 
بر اساس راهکارهاي اين جامعه، بايد پيش از زايمان در آب راهکارهاي خاصي ارايه شود تا سلامت و ايمني مادر و نوزاد تامين شود. اين راهکارها مي‌تواند شامل انتخاب کانديدا سالم براي اين نوع زايمان، حفظ بهداشت و اطمينان از عدم وجود ميکروب در داخل استخرهاي زايمان، تحت نظر گرفتن مادر باردار در تمام مراحل زايمان در آب و حتي بيرون بردن مادر به محض احساس خطر باشد.
منبع: ايسنا

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن