کد مطلب: 58624
سالروز درگذشت سردار اسعد بختياري:
قوم بزرگ و اصيل بختياري بخشي از هويت و اصالت افتخار آميز فرهنگ کشور است
تاریخ انتشار : 1395/08/02 10:51:28
نمایش : 240
قوم بزرگ و اصيل بختياري يکي از زيباترين رنگهاي قوميتي ايران زمين و بخشي از هويت و اصالت افتخار آميز فرهنگ برخواسته از ارزشهاي ملي و اسلامي است که همواره به دليري و سلحشوري و ايثارگري شهره بوده و اگرچه هنوز هم بسياري از مناطق آن در تنگناي محروميت به سر مي برد اما هميشه دل در گرو سربلندي و استقلال و عزت ايران و ايراني داشته است.
به گزارش مشکات برين بيانيه مجمع نمايندگان استان چهارمحال و بختياري به مناسبت سالروز درگذشت سردار اسعد بختياري به شرح زير مي باشد:
فرهنگ هاي بومي و قومي ايراني بدون ترديد بخش قابل توجهي از فرهنگ و هويت اسلامي- ايراني است. به راستي اگر در بحبوحه تهاجم فرهنگي و جنگ نرم دشمنان قسم خورده اين آب و خاک به دنبال تقويت سبک هاي زندگي اسلامي-ايراني هستيم ، گنجينه اي بهتر از تاريخ ، زبان و هنرهاي بومي و قومي سرزمينمان را مي توانيم دستمايه تلاش هاي فرهنگي مان کنيم؟
قوم بزرگ و اصيل بختياري يکي از زيباترين رنگهاي قوميتي ايران زمين و بخشي از هويت و اصالت افتخار آميز فرهنگ برخواسته از ارزشهاي ملي و اسلامي است که همواره به دليري و سلحشوري و ايثارگري شهره بوده و اگرچه هنوز هم بسياري از مناطق آن در تنگناي محروميت به سر مي برد اما هميشه دل در گرو سربلندي و استقلال و عزت ايران و ايراني داشته  است.
اين قوم در طول تاريخ پر افتخار خود همواره در دفاع از ميهن و اسلام عزيز و در صحنه هاي نبرد با دشمنان و تمامي عرصه ها و صحنه هاي قيام و انقلاب شکوهمند اسلامي و دفاع مقدس هشت ساله مخلصانه و جهادگرانه حضور داشته و خاطرات جاودانه ي دليريها و ايثارگريهايش را در خطوط مقدم جبهه حق عليه باطل و در قالب سربازي و ولايتمداري سربازاني همچون رزمندگان تيپ 44 قمر بني هاشم (ع) به يادگار گذاشته است.
مجمع نمايندگان استان چهارمحال و بختياري ضمن گراميداشت سالروز درگذشت يکي از غيورمردان سلسله جبال زاگرس ،  پيشتاز جنبش مشروطه خواهي ايران ، سردار دلير و شجاع ضد استبداد و ضد استعمار جناب مرحوم علي قلي خان بختياري مشهور به سردار اسعد بختياري ، و کليه ي دليرمردان و شيرزنان مبارز و مجاهد اين قوم بويژه شهداي عزيز و سرافراز ، توجه و تمرکز بيش از پيش کارگزاران نظام و انقلاب اسلامي به مشکلات و معضلات متعدد مناطق محروم و استفاده بهتر و بيشتر از ظرفيتهاي تاريخي و فرهنگي قوم بختياري را خواستار است.

امروز سالروز در گذشت اسطوره تاريخ آزادي خواهي در ايران سردار رشيد و دلاور قوم بختياري ،فاتح تهران وموسس نخستين حکومت مشروطه در ايران وگل سر سبد تاريخ بختياري ، سردار اسعد بختياري است .

سردار اسعد در دوم آبان ماه سال ۱۲۹۶ خورشيدي ۲۴اکتبر ۱۹۱۷ ميلادي به رحمت ايزدي پيوست ودر اصفهان به خاک سپرده شد .سردار اسعد پايان دهنده به استبداد محمد علي شاه قاجار بود و به همراه سران وطوايف مختلف بختياري براي پايان دادن به استبداد وخود کامگي پادشاه وخاندان قاجار به سوي تهران حرکت کرد ، اصفهان را فتح نمود و پس از موفقيت در جنگهايي که با نيروهاي قاجار در بين راه اصفهان تا تهران داشت موفق شد در کرج با نيروهاي آزادي خواهي که از گيلان و مازندران حرکت کرده بودند برسپاه قاجار شکست سنگيني را وارد کرده وتهران را فتح نمايد.


انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن