کد مطلب: 58586
قصه روسري هميشگي سرمربي تيم ملي بانوان؛
ولاسکوي جديد واليبال کشورمان: حجاب من را به شاگردانم و دختران ايران نزديک تر مي کند
تاریخ انتشار : 1395/07/27 11:57:08
نمایش : 208
سرمربي تيم ملي واليبال بانوان گفت: «حتي اگر روزي همراه شاگردانم به شهر محل زندگي و زادگاه خودم هم بروم، باز هم همين پوشش را خواهم داشت.»

به گزارش مشکات برين، مايدا چيچيچ شايد براي خيلي ها نام آشنايي نباشد اما واليبالي ها مي گويند نام او خيلي زود به اندازه خوليو ولاسکو سر زبان ها مي افتد.

 

وي را اهالي واليبال خيلي خوب مي شناسند. سرمربي تيم ملي واليبال بانوان ايران که شاگردانش مي گويند به شدت کاربلد است و در حال تبديل تيم بانوان ايران به يک تيم قدرتمند بين المللي است اما آنهايي که دور از واليبال بانوان هستند، نام او را به يک دليل ديگر شنيده اند؛ حجاب.

 

مايدا همان مربي خارجي است که بيرون از ايران هم حجاب دارد. هيچ کس از او نخواسته در بازي هاي خارج از ايران پوشش اسلامي داشته باشد و هيچ کجاري قراردادش هم ذکر نشده ملزم به رعايت پوشش اسلامي در بازي هاي خارج از کشور هستي اما خودش تمايل دارد حجاب داشته باشد.

 

اولين بار هم خودش گفت: «حجاب من اجباري نيست و خودم دوست دارم حجاب داشته باشم.»

 

مايدا حالا راز علاقه اش به پوشش اسلامي در بازي هاي خارجي را فاش کرد: «روسري را دوست دارم. پوشش جالبي است. هيچ کس به من نمي گويد در بازي هاي خارج از ايران و در تورنمنت ها يا اردوهاي خارجي هم حجاب داشته باش اما خودم تمايل دارم پوششم مثل بازيکنان تيم ملي و همکارانم باشد. اين پوشش من را به شاگردانم و مردم ايران، به خصوص دخترهايي که آنها را در ايران مي بينم و رابطه خوبي ميان مان برقرار مي شود، نزديک مي کند.»

 

مايدا در ادامه گفت: «وقتي براي بار اول با تيم ايران به سفر خارجي رفتيم، نماينده فدراسيون تعجب کرد از اين که من چند روسري به همراه دارم. به او گفتم مگر از نظر شما اشکالي دارد که من خارج از کشور هم حجاب داشته باشم. در جواب من گفته شد نه، اما شايد رسانه هاي خارجي تصور کنند ما تو را ملزم به اين پوشش کرده ايم که گفتم جواب آنها را خودم مي دهم و مي گويم اين پوشش دلخواه خودم است. حتي اگر روزي همراه شاگردانم به شهر محل زندگي و زادگاه خودم هم بروم، باز هم همين پوشش را خواهم داشت تا همه ببينند من هم عضوي از تيم هستم.»

 

حرفي جز تحسين مايدا نداريم.

رادنيوز

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن