کد مطلب: 58584
ابتکار عمل جمعي از بانوان ورزش کيک بوکسينگ در ماه محرم:
بانوي قهرمان رزمي کار: به احترام ماه محرم چادر به سر کرديم
تاریخ انتشار : 1395/07/27 11:47:05
نمایش : 311
يک بانوي قهرمان رزمي کار که طرح « ورزش رزمي در سايه عفاف و حجاب» را به احترام ماه محرم و حضرت زينب سلام الله در دستور کار شاگردان خود قرار داده است، گفت:به حرمت ماه محرم و احترام به بانوي داغديده کربلا حضرت زينب (س) تصميم گرفتم که در اين مدت من و ديگر شاگردان کيک بوکسينگ کار چادر به سر کنيم و حتي اين درخواست را از شاگردانم داشتم که به احترام اين ماه آرايش نکنند و بيشتر رعايت شئونات اسلامي را داشته باشند.

به گزارش مشکات برين نيروانا رکوعي در گفت و‌گو با  طنين ياس در مورد حرکت زيباي چادر سر کردن و حفظ حجاب در ايام محرم در بين شاگردان خود گفت: به حرمت ماه محرم و احترام به بانوي داغديده کربلا حضرت زينب (س) تصميم گرفتم که در اين مدت من و ديگر شاگردان کيک بوکسينگ کار چادر به سر کنيم و حتي اين درخواست را از شاگردانم داشتم که به احترام اين ماه  و قيام سيدالشهداء (ع) آرايش نکنند و بيشتر رعايت شئونات اسلامي را داشته باشند.

وي به معضل اعتياد و کشيدن قليان و سيگار در دختران جوان اشاره کرد و گفت: متاسفانه امروزه کشيدن سيگار و قليان در بين دختران و زنان جامعه بسيار زياد شده است و اين در شأن يک بانوي ايراني نيست که خود را با اين مقولات مشغول کند خوشبختانه من به شخصه با سيگار، قليان و اين موارد مخالف صد درصد هستم و هميشه به شاگردانم گوشزد مي‌کنم که سراغ اين چيزها نروند و تفريح خود را با گردش سالم و درس و ورزش پر کنند.

اين قهرمان ورزش کيک بوکسينگ، يادگيري ورزش رزمي را براي دختران و زنان خوب برشمرد و افزود: من توصيه ام به دخترخانم‌ها اين است که هر رشته اي را که دوست دارند حتي در حد ابتدايي انجام دهند و براي خانم‌هاي جامعه ما لازم است که حداقل يک ورزش را دنبال کنند تا هموراه در سلامت باشند.

                                                                                                                                      

وي ادامه داد: به اعتقاد من يادگرفتن ورزش رزمي براي دخترخانم‌ها براي دفاع از خود در شرايط بحراني و سخت، مفيد و ايده آل است و چه خوب است خانمي اين نوع ورزش‌هاي رزمي را هم آموزش ببيند.

رکوعي تصريح کرد: ورزش مثل نفس کشيدن است بايد در زندگي هر فردي وجود داشته باشد تا با تن سال و چهره بشاش در جامعه قدم بردارد. اصولا افرادي که ورزش مي‌کنند آدم‌هاي شاد و داراي سلامت جسماني و روحي هستند که همه اين‌ها به خاطر ورزش کردن و تاثير آن در خود افراد است.

چند سال مربي و معلم نمونه شدم

اين بانوي ورزشکار، داشتن اعتماد به نفس بالا را در سايه سار ورزش دانست و اظهار کرد: من خودم به شخصه عاشقانه و با تلاش رشته فول کيک بوکسينگ را دوست دارم. اعتماد به نفسي که ورزش به آدم‌ها ميبخشد هيچ عنصري آنقدر تاثيرگذار نيست. من از هجده سالگي تا به الان که در خدمت شما هستم مربي و مدرس کيک بوکسينگ در کشور هستم همچنين چند سال معلم نمونه مدرسه شدم و تمام اين موفقيت‌ها را مديون ورزش کردن هستم.

اين ورزشکار رزمي ادامه داد: اخلاق ورزشي داشتن مهمترين فاکتور براي زنان و دختران ورزشکار است. جنسيت و شخصيت دختران و زنان جامعه ما بايد در هر شرايطي حفظ شود و من مخالف صددرصد تغيير رفتار دختران به خاطر ورزش‌هاي رزمي هستم و به اعتقاد من يک خانم در کنار يادگيري ورزش سخت و خشن رزمي مي‌تواند آن لطافت و عاطفه خود را هم داشته باشد و اين دو با هم منافاتي ندارند.

وي خاطر نشان کرد: بزرگترين آرزوي ورزشي من اين است که بتوانم کاري کنم که خيلي از بانوان کشور بتوانند ورزش کنند و بدانند که ورزش چقدر براي بانوان ما لازم و ضروري است.

دارنده عنوان‌هاي کشوري و آسيايي، به امنيت کشور و شهداي مدافع حرم اشاره کرد و گفت: اينکه در حال حاضر من اينجا راحت و با خيال آسوده در حال مصاحبه کردن يا حتي آموزش رشته ورزشي هستم همه اين‌ها مديون شهدا و رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس هستيم به خصوص در حال حاضر که شهداي حرم به خاطر امنيت اين مملکت اسلامي در حال جنگيدن با داعش و سران کفر هستند بسيار براي من و امثال من جاي افتخار دارد که از اين عزيزان و غيور مردان هم سخني به ميان آورده شود

وي در مورد اهميت حجاب گفت: من به شخصه داشتن حجاب  را يک ارزش مي‌دانم و احترام خاصي براي حجاب قائلم و معتقدم فقط داشتن فنون رزمي براي من امنيت نيست بلکه سلاح ديگري به نام حجاب وجود دارد که امنيت و ايمان را به يک خانم هديه مي‌دهد.

اين قهرمان ورزش کيک بوکسينگ گفت: من در حال حاضر تعداد شاگردان زيادي دارم که در سالن شهرداري آموزش کيک بوکسينگ به آن‌ها مي‌دهم که جا دارد در اينجا از سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران کمال تشکر را داشته باشم.

رکوعي در پايان با اشاره به برخي از توهين ها و الفاظ نامناسبي که در فضاي مجازي نسبت به خانم ها رزمي کار مي شود، گفت:  اين گونه قضاوت کردن و نظر دادن در مورد ديگران در شأن يک مسلمان نيست و قطعاً باعث تکدر خاطر ورزشکاران مي شود.

 

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن