کد مطلب: 58580
قهرمان رقابت‌هاي تيراندازي پارالمپيک ريو
حجاب باعث اعتماد به نفسم در مسابقات بود/ حمايت مالي مسئولان از ملي‌پوشان يکي از اتفاقات بسيار مثبت ريو بود
تاریخ انتشار : 1395/07/27 11:06:07
نمایش : 193
قهرمان رقابت‌هاي تيراندازي پارالمپيک ريو اظهار داشت: ورزشکاران زن مسلمان در مسابقات مختلف نشان داده اند که با حجاب نه تنها چيزي کم از ديگر ورزشکاران ندارند بلکه خيلي هم بالاتر هستند و براي من حجاب باعث بالارفتن اعتماد به نفسم در مسابقات بود.
به گزارش مشکات برين ساره جوانمردي قهرمان رقابت‌هاي تيراندازي پارالمپيک ريو با اشاره به موفقيتش در پاراالمپيک عنوان کرد: هر موفقيتي که در پارالمپيک و در ميان بهترين‌هاي جهان بدست مي‌آيد ، حاصل تلاشي شبانه‌روزي است و من بعد از آنکه در‌المپيک لندن به برنز رسيدم، حسرت خوردم که چرا بيشتر سعي نکرده بودم و چرا در جريان مسابقه بي‌دقت عمل کردم. البته خودم را هم تا حدودي دست‌کم گرفته بودم و براي همين هم با جديت و کوشش فراوان تلاش کردم تا به‌اهداف بزرگتري دست يابم.

وي افزود: دومين طلاي المپيک براي من شيرين‌تر بود چرا که در فينال حريفانم هر دو مرد بودند و من به نوعي نماينده زنان حاضر در اين ماده نيز بودم. ضمن اينکه کسب دو مدال طلا در پارالمپيک اتفاقي بود که ورزش ايران را متحول مي‌کرد و خوشحالم که من توانستم اين افتخار را رقم بزنم.

جوانمردي ادامه داد: مسلما کساني که تلاش مي‌کنند تا به هدفي برسند، در ذهن خود تصور رسيدن به آن هدف را دارند اگر قرار نبود که به موفقيتي برسيم پس چرا تلاش کنيم من هم تصور اين را داشتم که بتوانم در ريو دو بار روي سکوي نخست بروم و خوشحالم که تلاش‌هايم جواب داد و به ۲ مدال طلا رسيدم.

قهرمان رقابت‌هاي تيراندازي پارالمپيک ريو مطرح کرد: مسابقه تمام شدني نيست و من هم بايد در همه حال آماده رقابت با حريفانم باشم. هيچ‌ رقيبي بيکار نمي‌نشيند و همه با تلاش‌هاي روزافزون خود تلاش مي‌کنند تا عناوين ثبت شده را از چنگم خارج کنند. تمريناتم را دوباره شروع کردم و سعي مي‌کنم تا با حفظ آمادگي شرايط لازم را براي مسابقه با حريفان داشته باشم. بايد براي قهرماني جنگيد و من هم مي‌خواهم در بازي‌هاي جهاني، پاراآسيايي و پارالمپيکي که تا ۴ سال آينده به ترتيب در آنها شرکت مي‌کنم، بهترين باشم.

وي يادآور شد: يکي از اتفاقات بسيار مثبتي که در‌اين دوره از رقابت‌ها شاهد آن بوديم، حمايت مالي بسيار خوب مسئولان از ملي‌پوشان رشته‌هاي مختلف ورزشي بود. من پس از آنکه در تپانچه بادي ۱۰ متر به مدال طلا رسيدم، همزمان موفق به رکوردشکني هم شده بودم. بنابراين ۱۰‌هزاردلار براي طلا و ۱۰ هزار دلار براي رکوردشکني گرفتم. جالب اينکه آقاي هاشمي بلافاصله پس از پايان مسابقات اين کار را انجام دادند و شايد يکي از دلايل موفقيتم در کسب دومين طلا همين حمايت به‌موقع بود.

جوانمردي با اشاره به اينکه حجاب محدوديتي براي ورزشکاران زن نيست، اظهار داشت: ورزشکاران زن مسلمان در مسابقات مختلف نشان داده اند که با حجاب نه تنها چيزي کم از ديگر ورزشکاران ندارند بلکه خيلي هم بالاتر هستند و به هيچ وجه حجاب مانع از موفقيت هيچ ورزشکاري نخواهد شد و براي من حجاب باعث بالارفتن اعتماد به نفسم در مسابقات بود./زنان خبر


انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن