کد مطلب: 58559
سيامند رحمان و زهرا نعمتي، ورزشکاران آسيايي تاريخ‌ساز در پارالمپيک ۲۰۱۶
تاریخ انتشار : 1395/07/25 09:23:58
نمایش : 201
وب‌سايت کميته بين‌المللي پارالمپيک عملکرد ۱۰ ورزشکار آسيايي حاضر در پارالمپيک ۲۰۱۶ که حضوري درخشان در اين رقابت‌ها داشتند، را بررسي کرد که در بين آنها نام دو ايراني ديده مي‌شود.
به گزارش مشکات برين به نقل از سايت فدراسيون ورزش‌هاي جانبازان و معلولين، در اين گزارش آمده که علاوه بر چين که کشوري پيش‌رو در بازي‌هاي پارالمپيک است، ساير کشورهاي آسيايي نيز حضوري به ياد ماندني در ريو داشتند.

25 کشور آسيايي در ليست تک مداله‌ها قرار گرفتند و علاوه بر اين، کشورهايي همچون قزاقستان، مالزي، ازبکستان و ويتنام نيز رتبه خود را در اين دوره از بازي‌ها ارتقا دادند و عملکرد بهتري داشتند. قطر نيز اولين حضور خود در اين بازي‌هاي را تجربه مي‌کرد.

در ادامه ي اين گزارش از 10 ورزشکار آسيايي نام برده شده که با عملکرد خود در پارالمپيک ريو تاريخ‌ساز شدند و درخشيدند.

زهرا نعمتي و سيامند رحمان از ايران، وزنه‌برداري از چين، بازيکن رشته بوچيا از کره جنوبي، شناگري از سنگاپور، ورزشکاري از تايلند در دووميداني، نماينده مالزي در دووميداني، تيراندازي از امارات و شمشيربازي از عراق، 10 ورزشکار نام برده شده در اين ليست هستند.

در اين گزارش از سيامند رحمان به عنوان وزنه برداري از ايران نام برده شده که توانست جايگاه خود را در جهان به عنوان قوي‌ترين مرد داراي معلوليت حفظ کند.

وي در اولين انتخاب خود وزنه 270 کيلوگرم را انتخاب و مدال طلاي پارالمپيک را قطعي کرد و با بالاي سر بردن وزنه 300 کيلوگرمي رکورد جهان را شکست و توانست کاري را انجام دهد که تاکنون کسي در جهان انجام نداده است. اين وزنه بردار 28 ساله در تلاشي ديگر وزنه 305 و سپس وزنه 310 کيلوگرمي را بالاي سر برد و تاريخ‌ساز شد.

اين گزارش از زهرا نعمتي، کماندار 31 ساله ي ايراني، اينگونه ياد کرده است: نعمتي دو ماه فراموش نشدني را در ريو سپري کرد. او در ماه آگوست در بازي‌هاي المپيک شرکت کرد و پرچم‌دار کاروان کشورش بود و در ماه سپتامبر نيز موفق شد در پارالمپيک ريو به يک مدال طلاي انفرادي و يک نشان نقره تيمي ميکس دست يابد و اين دو مدال را به مدال‌هاي طلا و برنز پارالمپيک لندن افزود.

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن