کد مطلب: 58500
کسب مجوز بازي با حجاب‌اسلامي تنها با هماهنگي کشورهاي مسلمان امکان‌پذير است
تاریخ انتشار : 1395/07/15 16:37:14
نمایش : 227
سرپرست تيم ملي بسکتبال بانوان تصريح کرد: چند سال است که ايران مکاتباتي درباره کسب مجوز بازي با حجاب انجام مي‌دهد و در جلسات شرکت مي‌کند؛ اما راه به جايي نبرديم و اگر قرار است،‌ اتفاقي رخ دهد بايد همه کشورهاي مسلمان همراه شوند.
به گزارش مشکات برين افسانه حسن نايبي سرپرست تيم ملي بسکتبال بانوان با اشاره به دليل برگزاري اردوي سه روزه تيم هاي ملي بانوان بدون داشتن مجوز بازي بين المللي بيان کرد: اين اردو براي هماهنگي بازيکنان ملي پوش بود تا براي مسابقات چندجانبه با دعوت از کشورهاي همجوار آماده باشند و مسابقاتي که قرار بود در اروميه با دعوت از چند کشور برگزار شود،‌ با هماهنگي مسئولان آذربايجان غربي پيگيري مي‌شد.

وي افزود:شخصا اطميناني از برگزاري چنين مسابقاتي نداشتم چون فدراسيون بايد در اين موارد دخالت داشته باشد و حالا مشحون رئيس فدراسيون بسکتبال قول پيگيري مسابقات چندجانبه را داده است و زماني که فدراسيون حرفي را مي‌زند، آن را اجرايي مي‌کند.

حسن نايبي درباره پيگيري‌هاي کم براي کسب مجوز بازي با حجاب اظهار داشت: چند سال است که ايران مکاتباتي انجام مي‌دهد و در جلسات شرکت مي‌کند؛ اما راه به جايي نبرديم. اگر قرار است،‌ اتفاقي رخ دهد بايد همه کشورهاي مسلمان همراه شوند. يک دست صدا ندارد.
 
سرپرست تيم ملي بسکتبال بانوان يادآور شد: حدود ۱۳۰ هزار بسکتباليست مسلمان در شبکه هاي اجتماعي از فيبا درخواست کرده اند که مجوز بازي با حجاب صادر شود، به نظرم اين حرکت ها زودتر نتيجه مي‌دهد و يک انقلاب جمعي از سوي همه کشورها لازم است وگرنه با فدراسيون يک کشور، چيزي تغيير نمي‌کند.
 
وي گفت: نخستين کنگره بين المللي تربيت بدني و علوم ورزشي در دانشگاه الزهرا که شهريان معاون بانوان وزير ورزش در آن حضور داشت و رئيس کنگره هم يک خانم بود که وظيفه رفع محدوديت از ورزش زنان را در سراسر دنيا داشت و با حضور کرم زاده نايب رئيس بانوان فدراسيون بسکتبال،‌ مسابقه اي نمايشي با حضور افراد حاضر در کنگره هم برگزار شد که پس از خروج از ايران،‌ موضوع را از ياد بردند.
 
حسن نايبي تصريح کرد: واقعا حيف است که اين دختران در ميادين بين المللي بازي نکنند. مسئولان بايد پيگير  موضوع باشند. تلاش بيشتري هم براي به نتيجه رسيدن لازم است و همه نمايندگان زني که عضو مجامع بين المللي هستند بايد تلاش کنند.
 
سرپرست تيم ملي بسکتبال بانوان ادامه داد: ديگر تيمي در سوپرليگ بسکتبال بانوان ندارد و در بخش هاي پايه‌اي فعال است و زماني دنبال اين بوديم که تيممان قهرمان شده و مجوز حضور در غرب آسيا را بگيريم.
 
وي افزود: به هر حال بشر در يک سقف محدود نمي شود، ما هم دنبال فراتر از ليگ خودمان بوديم؛ اما به جايي مي رسيم که همه درها بسته است و در اينجا بي انگيزه مي‌شويم.
 
حسن نايبي مطرح کرد: اگر ترتيبي بود که تيم قهرمان ليگ در مسابقات غرب آسيا شرکت مي‌کرد، شرايط بسيار متفاوت بود. بازيکنان ما ظرفيت زيادي دارند و بايد از آنها براي گرفتن حقشان حمايت شود./زنان خبر


انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن