کد مطلب: 58492
دختر داريد؟ پس شاداب تريد
تاریخ انتشار : 1395/07/14 19:05:08
نمایش : 276
براساس نتايج تحقيقات جديد روان‌شناسان دانشگاه آکسفورد در آمريکا، بهترين حالت براي برقراري آرامش در خانواده داشتن دو دختر است.
به گزارش مشکات برين ايده‌آل اکثر والدين داشتن يک دختر و يک پسر است اما براساس نتايج تحقيقات جديد روان‌شناسان دانشگاه آکسفورد در آمريکا، بهترين حالت براي برقراري آرامش در خانواده داشتن دو دختر است.
در اين يافته که باعث تعجب بسياري از والدين شده، محققان متوجه شدند دو فرزند دختر به احتمال کمتري با يکديگر به مشکل برمي‌‌خورند، با يکديگر رفتار بهتري دارند و به ندرت والدين خود را آزار مي‌دهند. اين روان‌شناسان ادعا کردند، فرزندان دختر راحت‌تر با هم کنار مي‌‌آيند، توجه بيشتري به يکديگر داشته و اعتماد بيشتري به والدين خود دارند. اما بيشتر شدن تعداد دختران نه تنها شرايط را بهتر نمي‌کند، بلکه ممکن است به فاجعه بيانجامد.
 
 
تحقيقات نشان مي‌‌دهد خانواده‌هايي که داراي 4 فرزند دختر هستند مشکلات بيشتري براي کنترل دعوا‌ها و مشکلات بين اعضاي خانواده دارند.
محققان مطالعاتي را روي 2هزار و 116 زوج که داراي فرزندان زير 16 سال بودند انجام دادند تا به بهترين ترکيب فرزندان براي رسيدن به آرامش در خانواده پي ببرند. ميزان شادي و رضايت از زندگي در بين خانواده‌هايي که داراي 2 دختر هستند بيشترين ميزان است.
اما برعکس پدر و مادرهايي که داراي 4 فرزند دختر هستند به طور متوسط بايد هر روز 4 دعواي خانگي را حل و فصل کنند. بعد از دو دختر، ايده‌‌آل‌‌ترين حالت داشتن يک پسر و يک دختر است و سومين ترکيب محبوب در بين والدين، داشتن دو پسر است. والدين معتقدند پسر‌ها به يکديگر توجه زيادي نشان مي‌‌دهند و دوستان خوبي مي‌‌شوند، اما بعد از آن‌ که آن‌ها بزرگ مي‌شوند اعتماد آن‌ها به پدر يا مادر کمتر مي‌شود.
______________________________________
منبع :سلامت نيوز


انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن