کد مطلب: 58470
برخلاف تصور، دختران بيشترين مدال را گرفتند/ کسب سهميه المپيک سخت است
تاریخ انتشار : 1395/07/12
نمایش : 195
رئيس فدراسيون کوهنوردي گفت: برخلاف تصورمان، دختران بيشترين مدال را در مسابقات سنگ نوردي قهرماني آسيا گرفتند.
به گزارش مشکات برين، رضا زارعي در مورد ميزباني ايران در مسابقات سنگ‌نوردي قهرماني جوانان و نوجوانان آسيا اظهار داشت: با توجه به کميت و کيفيت ميزباني خوبي داشتيم و با توجه به اينکه حضور سنگ نوردي در المپيک قطعي شده است، تمام کشورها براي نخستين بار بود که با ترکيب کامل حضور پيدا کرده بودند. خوشبختانه شرايط آب و هوايي خوبي را هم در طول رقابت‌ها شاهد بوديم.
 
وي ادامه داد: نايب کنفدراسيون آسيا و مسئول فني هم حضور داشتند و تمرکز اصلي آنها روي شرايط ميزباني بود. يک سري ايراداتي وجود داشت که بايد براي مسابقات قهرماني آسيا سال آينده آنها را برطرف کنيم. در مجموع راضي بودند به خصوص اينکه تمام عوامل اجرايي ما افراد نخبه بودند.
 
رئيس فدراسيون کوهنوردي و صعودهاي ورزشي در خصوص عملکرد ملي پوشان سنگ‌نوردي عنوان کرد: دو سال براي اين بچه ها اردو و مسابقه داخلي برگزار کرديم و نتايج خوبي گرفتند و مربيان هم زحمت زياد کشيدند. در رشته سرعت خيلي خوب بوديم، اما در بخش سرطناب و بولدرينگ هم بايد کار بيشتري انجام دهيم.
 
زارعي با اشاره به نتايج درخشان بانوان گفت: برخلاف تصورمان بيشترين مدال ايران را دختران کسب کردند و نشان دادند اگر سرمايه گذاري و حمايت بيشتري شود نتايج بسيار بهتر خواهد بود.
 
وي در مورد اينکه با اين شرايط مي‌توانيم سهميه المپيک را کسب کنيم يا خير، گفت: خيلي سخت است. ورزشکاراني مي‌توانند سهميه بگيرند که در هر سه رشته خوب باشند. ژاپني‌ها هم که ميزبان المپيک ۲۰۲۰ هستند، با اين شرايط شايد نتوانند سهميه بگيرند.
 
ملي پوشان سنگ نوردي جوانان و نوجوانان ايران در مسابقات قهرماني آسيا توانستند ۲۰ مدال رنگارنگ را از آن خود کنند.
 
منبع: فارس
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن