کد مطلب: 58462
با وجود حمايت خبرنگارنماي خودفروخته؛
ناکامي ورزشکار زن آمريکايي به چالش کشيدن حجاب در ايران
تاریخ انتشار : 1395/07/12 10:00:03
نمایش : 278
يک شطرنج باز زن آمريکايي و يک خبرنگارنماي خودفروخته ايران دنبال تحريم جام جهاني شطرنج در ايران بودند که شکست خوردند.

به گزارش مشکات برين، از روزي که فدراسيون جهاني شطرنج ميزباني رقابت هاي جهاني 2017 را به ايران داد، يک شطرنج باز آمريکايي که گفته مي شود لابي صهيونيستي از او حمايت مالي مي کند، تلاش کرد جلوي سفر بانوان شطرنج باز به ايران را بگيرد.

 

او مدعي شد خودش و ساير شطرنجبازان زن حاضر نيستند براي حضور در رقابت هاي جهاني به تهران سفر کنند و حجاب داشته باشند و ميزباني بايد از ايران گرفته شود.

 

يک خبرنگارنماي خودفروخته خارج نشين به نام "مسيح علي نژاد" هم از اين اعتراض شطرنج باز امريکايي حمايت کرد و به خيال خود کمپين نه به حجاب اجباري را توسعه داد و شطرنج باز آمريکايي را شير کرد در سايت فدراسيون جهاني شطرنج موضوع را مطرح و يارکشي کند.

 

با گذشت دو هفته از اين حرکت، حتي يک بانوي شطرنج باز هم از اين آمريکايي حمايت نکرد و همه شطرنج بازان زن مطرح دنيا گفتند به هر کشوري مي رويم بايد به قوانين و فرهنگ آن کشور احترام بگذاريم و يک روسري سر کردن چيزي نيست که به خاطرش رقابت هاي جهاني را تحريم کنيم يا بخواهيم ميزباني از ايران گرفته شود.

 

جالب است بدانيد شطرنج باز امريکايي ديشب اعتراف کرد تلاش او به شکست منجر شده چون حتي يک شطرنج باز زن خارجي هم از او حمايت نکرده و همه مي خواهد روسري سر کنند و به ايران بروند.

 

علي نژاد خبرنگار ايراني خودفروخته هم هيچ کمکي به اين دست نشانده صهيونيست ها نکرد.

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن