کد مطلب: 58457
کميته پارالمپيک انتخاب کرد؛
افتخار جديد بانوان کشورمان؛ يک ايراني ورزشکار زن سال 2016 ميلادي
تاریخ انتشار : 1395/07/11 18:16:29
نمایش : 194
جايزه بانوي سال ورزش جهان که از سوي کميته بين المللي پارالمپيک هر ساله به يکي از بانوان ورزشکار اهدا مي شود، در سال جاري ميلادي به يک ايراني مي رسد.

به گزارش مشکات برين به مقل از جام ، بعد از 4 سال يک بار ديگر يک بانوي ايراني جايزه بانوي سال ورزش معلولين جهان را دريافت مي کند.

 

چهار سال قبل اين جايزه به زهرا نعمتي رسيد که در پارالمپيک لندن براي ايران طلا گرفت و اين بار هم به گفته منابع آگاه، کميته بين المللي پارالمپيک ساره جوانمردي را به خاطر دريافت دو مدال طلاي، به عنوان بانوي ورزشکار سال 2016 ميلادي برگزيده است که اين جايزه ابتداي سال 2017 ميلادي طي مراسم باشکوهي به ساره جوانمردي اهدا مي شود.

 

جوانمردي به همراه دو ورزشکار ديگر نامزد دريافت جايزه ورزشکار برتر سال 2016 ميلادي هم هست اما تا اين لحظه فقط جايزه او به عنوان بانوي سال قطعي شده است و جايزه ورزشکار سال که جوانمردي به اندازه دو نفر ديگر براي تصاحب آن شانس دارد در همان مراسم اهداي جوايز معرفي مي شود.

 

بعيد نيست اين جايزه هم به جوانمردي برسد چرا که اين بانوي ايراني در پارالمپيک دو مدال طلا کسب کرد و 2 طلا از 8 طلاي کاروان ايران يعني يک چهارم طلاهاي کاروان منا را او به دست آورد.

انتهاي پيام/1020ج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن