کد مطلب: 38118
خوردني‌هاي خوشمزه سرطاني
تاریخ انتشار : 1395/05/15 13:19:14
نمایش : 386
انواع خوراکي‌هاي دودي مانند ماهي، برنج، گوشت، سوسيس،‌ کالباس، سس و پنيرهاي دودي حاوي مواد شيميايي مختلفي همچون هيدروکربن‌ها هستند که مي‌توانند خطر ابتلا به سرطان را افزايش دهند.
به گزارش مشکات برين مصرف برخي از مواد غذايي خطر ابتلا به سرطان را کاهش مي‌دهد، در مقابل انواع خوراکي‌هاي دودي مانند ماهي، برنج، گوشت، سوسيس،‌ کالباس، سس و پنيرهاي دودي حاوي مواد شيميايي مختلف ساطع ‌شده از دود مانند هيدروکربن‌‌ها هستند و مي‌توانند خطر ابتلا به سرطان را افزايش دهند.

در اينجا رايج‌ترين اقلام غذايي که شما را چند قدم به سرطان نزديک مي‌کنند، بيشتر معرفي شده‌اند؛ مواد غذايي‌اي که شايد هر روز به‌انواع مختلف مصرف شوند:

ذرت تفت‌داده‌شده

واقعيت اين است که اين نوع ذرت به‌تنهايي نمي‌تواند خطر ابتلا به سرطان را افزايش دهد اما اقلام غذايي اين‌چنيني با کيسه‌هايي حاوي مواد شيميايي به‌نام پرفلوئورواکتانوئيک اسيد بسته‌بندي شده‌اند که مطالعات ثابت کرده اين مواد شيميايي خطر ناباروري در زنان و ابتلا به برخي از انواع سرطان را افزايش مي‌دهند.

گوشت‌هاي فراوري‌شده

انواع اين گوشت‌ها از قبيل سوسيس، هات‌داگ، بيکن و ... در بلندمدت خطر ابتلا به برخي سرطان‌هاي خاص از جمله سرطان روده بزرگ را افزايش مي‌دهد. مطالعات نشان داده که مصرف بيش از 160 گرم از گوشت‌هاي فراوري شده در طول روز، خطر افزايش مرگ‌هاي ناشي از سرطان را در طول زمان تا 44 درصد افزايش مي‌دهد.

کنسرو گوجه‌فرنگي

ماده شيميايي بيس‌فنول در اين کنسروها خطرناک است و اسيديته گوجه‌فرنگي به‌احتمال زياد منجر به حل بيس‌فنول در مواد غذايي مي‌شود.

گوشت قرمز کبابي/ کباب‌کردن گوشت سفيد مرغ

ساختار مولکولي و شيميايي گوشت قرمز هنگام فرايند کبابي شدن تغيير مي‌کند و خطر ابتلا به سرطان پروستات و سرطان سينه را افزايش مي‌دهد.

نوشابه‌هاي گازدار

سودا پر از قند، رنگ‌‌هاي غذايي و مواد شيميايي است؛ اين نوع نوشيدني‌‌ها بدن را اسيدي مي‌‌کنند و سلول‌‌هاي سرطاني را پرورش مي‌دهند. سودا يا آب گازدار يا آب کربناته، آبي است که در آن کربن دي‌اکسيد، تحت فشار حل شده باشد.

روغن‌هاي هيدروژنه

روغن‌هاي هيدروژنه معمولاً براي ذخيره غذاهاي فراوري‌شده استفاده مي‌شود که مي‌تواند به بيماري‌‌هاي ناتوان کننده سيستم بدني، مانند سرطان منجر شود.

غذاهاي اصلاح‌شده ژنتيکي

مصرف اين نوع محصولات غذايي يک نگراني عمده از نظر ابتلا به انواع مشکلات سلامتي است و بهتر است محصولات آلي و ارگانيک جايگزين آنها شوند.

ماهي پرورشي

به گزارش آواي سلامت ــ ماهي آزاد پرورشي کمبود ويتامين D دارد و اغلب با مواد شيميايي سرطان‌زا آلوده شده و آلوده به بي‌فنيل‌‌هاي پلي‌کلرينه و آفت‌کش‌‌ها است.

الکل

ثابت شده که مصرف نوشيدني‌هاي الکلي در طول روز خطر ابتلا به سرطان سينه را در زنان تا 30 درصد افزايش مي‌دهد. در واقع الکل دومين علت ابتلا به سرطان بعد از دخانيات است.
منبع: تسنيم

 

انتهاي پيام/1020ج

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن